Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kaptam egy USB kábelt apa-apa...

Kaptam egy USB kábelt apa-apa fejjel, kiváncsi lennék mire lehet használni? Próbáltam összekötni két laptopot de nem jött létre kapcsolat. Szóval mire jó a kábel?

Figyelt kérdés
Próbáltam összekötni két laptopot de nem jött létre kapcsolat, aztán az egyik végét a tv USB bemenetébe dugtam, a másikat a laptopba hogy majd a tv-ben lévő lejátszó program lejátsza a videófájlokat de nem látta a tv-m a laptopot. Szóval mire lehet használni?

2015. jún. 12. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Olyan eszközhöz való, melyre USB anya csatit raktak -- ilyesmit leginkább csak igénytelen kínai cuccokról tudok elképzelni.


A laptopok összekötéséhez elég intelligens dobozka kell az USB csatik közé (létezik ilyen, de nem olcsó mulatság), hálózati kártya emuláció, stb., azzal hogy te közvetlenül összekötötted őket ezzel az egy szem csupasz kábellel, HATALMAS KOCKÁZATOT VÁLLALTÁL, akár le is füstölhetett volna mindkettő!


Őszintén javaslom, minél előbb vágd miszlikbe azt a kábel, mielőtt egy másik lelkes kísérletező, akinek odaadod, tényleg leéget vele valamit!


A tévébe pendrive vagy külső HDD való, ez a módszer így a tévé és a laptop között, még az intelligens USB kábellel sem fog összejönni, mert a tévé nem számítógép, hogy hálózatot kezeljen USB-n keresztül (még akkor sem, ha okostévé!). Az említett intelligens kábellel történő összekötéshez is driverek kellenek, ezeket pedig nem igazán tudod telepíteni egy tévére.

2015. jún. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!