Sennheiser Momentum In-ear vagy Sennheiser Momentum On-Ear a jobb?

Figyelt kérdés
Csak a hangzás a lényeg, minden más lényegtelen.

2015. jún. 25. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a legmélyebb basszusok fontosabbak a részletességnél, akkor agybadugós, ha középtartományban kell lélegzetelállító legyen, akkor inkább sima. Ha nagy hangerő kell, akkor is in-ear, meg ha a külső zajok csillapítása (pl. vonat) kis hangerő mellett is jó kell legyen, akkor is. Szélzajjal viszont lehet gond, de segít rajta a kábel fül fölött átdobása úgy, hogy úgy rakod be, hogy arrafelé is áll ki a plugból.
2015. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy kamrás az on-ear. Sok szépet nem írnak róla, az AKG meg az Audio Technika jobban szét van dícsérve az árkategóriában.
2015. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
In-ear lesz, lényegében utazáshoz, biciklizéshez fogom használni, de ha annyira jó hangja lesz lehet hogy otthon is...
2015. jún. 25. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy így nézegettem, egyetlen panaszt olvastam csörgő középmagasakról egy teljesen rosszra minősítés kíséretében (tán az árukeresőn). Olcsó (relatív, cx 200, még 7000-ért vettem) earplug Sennheiserrel szívtam meg én is, hogy a satnya kábel mellé még van ez a koncertes-piezotömbös középmagas tartomány közepes hangerőtől fölfelé.


Vetettem egy pillantást a kis Momentum tesztjeire, általában lerakják a hajukat neki, és hiányolnak némi közepet. Vagy nagy basszusúnak és kicsit emelt magasúnak gondolják. Igazság szerint a Sennheisereknél gyakori tévedés, hogy neki sok a magasa. Igazából kegyetlenül egyenes és piszkosul folytatódik egy-két oktávval feljebb is ez. Fülhöz közel és a többiek zavaros és egyenetlen magasátviteléhez (na meg a hiányoshoz) képest ez tűnhet soknak, főleg hogy a stúdiók is inkább a szokásos szólású akármikre kevernek, abból próbálják kihozni a legtöbbet, bármi legyen is az a legtöbb. Persze ha egy album erejéig egy kamarazenekart körberaknak Neumann mikrofonokkal és pont mindenki kegyetlen Sennheiser fülesen ellenőrzi a hibamentességet, akkor előfordul, hogy nagy könyv szerint alakul a frankóságérzet: ami rosszul szól, azon tompa lesz.


A nagy basszus pedig az agybadugós sajátossága. Nem sokan voltak olyan szubok közelében, amik nagyjából a nyomába érnek úgy fülre, tehát lemennek bőven 40Hz alá (na nem 5-ig...), szinezés nélkül és fürgén, egyenletesen és rohadt nagy hangnyomással le is adják azt a legalsó tartományt... Ha 45Hz alatt elvileg nem szólal meg semmi (nincs kiszűrve, csak nem megy alá se a basszus, se a lábdob), akkor is testesebben szólal meg a zene, főleg az akusztikus: ott már a pengetések is pánikkeltésre alkalmasak. Tehát amit a tesztek mondanak, abból talán a közepek viszonylagos halványsága igaz lehet, mindamellett, hogy ömlengenek azért bőven arról, milyen részletesen szól, és az már 3dB középhiánnyal szóba se kerülne: így működik a fül. Kell neki a sima középátvitel, hogy hinni kezdje, amit hall.

2015. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, a csikorgós közepekre visszatérve meg: annyira egyedi eset, lehet, hogy olcsó hamisítványt vett cimbi. Az én olcsóm is teszkós, lehet, hogy maga a Sennheiser kiadott egy sietős szériát a gyerekpofozó tömegtermelőknek...
2015. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen én is olvastam azt a hozzászólást, viszont ez kb olyan hogy 1 ember véleménye a 20 ellen.


Mindenki dicséri, és egyedül egy embernek volt ezzel gondja. Persze mindenkinek egy kicsit más a hallása ezáltal más neki az ideális fülhallgató.


Remélem hogy én a többséghez tartozom :)

2015. jún. 26. 00:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ebayen vette tizedáron valami megbecsült kínai eladótól. :)
2015. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elvileg kedden/szerdán megérkezik, leírom akkor már hogy milyen szerintem.
2015. jún. 27. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!