Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek miből építhetnék...

Szerintetek miből építhetnék egy vízálló dobozt a routeremnek? Milyen kábelt vásároljak hogy odavezzesem az áramot és az elosztót?

Figyelt kérdés
Szeretném a routeremet kitenni az udvarra viszont nem tudom mibe tegyem hogy vízálló legyen.

2015. jún. 28. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pl. ragasztott plexi lapok, a kábelkivezetésekhez pedig valami szigetelést. A tápkábel mindegy milyen, csak olyan helyen fusson, ahol nem sérül meg.

Természetesen fa és fém is megfelel pl. ablakpárkány alá, csak ez valamivel esztétikusabb, és a jelzőledek is láthatóak maradnak.

2015. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vízálló lesz, de attól még télen hideg lesz benne (bár a router egy kis dobozt azért kifűt, nyáron viszont simán lehet benne 60-70 fok is a napsütéstől, és ehhez add még hozzá a router saját melegedését. Nyáron tönkre fog menni.
2015. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, a ragasztós dologra még nem is gondoltam;)

#2 Neked is köszönöm, eszembe sem jutott hogy ha esetleg süti a nap akkor nagyon meleg lehet és tönkremegy..

Azt tudtam hogy télen a nagy mínuszokban elromlik de most hogy mondod nyáron a melegtől megy tönkre..


Ahogy látom itt nem az eső lesz a legnagyobb probléma:((, mintahogy először gondoltam

2015. jún. 28. 18:17
 4/11 Szirty ***** válasza:

Lehet kapni dobozokat amik ide megfelelnek. Különböző méretűeket.

Nyilván műanyag dobozban kell gondolkozni a wifi miatt.


[link]


Keress pl. HENSEL doboz néven. A tömítést tömszelencével tudod megoldani.


[link]


PG11, PG13.5 vagy M16x1.5 vagy M20x1.5 méretűt javaslok.

2015. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
Jah és kábelnek fekete UV álló, lehetőleg kültéri kábelt válassz, másmilyen a naptól tönkre megy pár év alatt.
2015. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az nem lenne megoldás, hogy csak az antenná(ka)t vezeted ki, és a router marad bent? Lehet kapni kültéri wifi antennákat.
2015. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ablakpárkányhoz szeretnéd rakni? Ott lesz elég meleg télen az üzemeléshez (valószínűleg bírja a mínuszokat is a hardver), nyáron meg árnyékban lesz.
2015. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na szoval

Jelenleg a routert range extender funkcióban használom, szomszéd wifitjét terjesztem tovább(még mielőtt lehurrognátok, elmondom h ez meg van beszélve vele, csak kicsit idióta a szomszéd sajnos)

Jelenleg az ablakpárkányon van csak sajna nem mindig megy jól mivel gyenge a wifi.

A dobozt megnéztem egész jó viszont egy plexis dobozba nem rakhatom ki mivel a nap tönkretenné, télen pedig a hideg.


A kültéri antenna nagyon vagány(pont úgy mint az ára) csak nem tudom hogyan működik

A routerem Edimax N300 ha ez számit

2015. jún. 28. 22:14
 9/11 Szirty ***** válasza:

"A dobozt megnéztem egész jó viszont egy plexis dobozba nem rakhatom ki mivel a nap tönkretenné"


Addig már nem jutottál el, hogy a HANESEL (és ez csak egy gyártó a lehetséges sok közül) nagyon sokféle dobozt gyárt?


[link]

2015. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jólvan, bocsi nem néztem eléggé utána...

Amúgy hol lehet megvásárolni??

2015. jún. 28. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!