Nettó, bruttó, mi van?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy laptopot, a Nettó ára 139.992ft a Bruttó pedig 174.990ft.

Hiába készülök rá a nettó árra, mindenképpen a bruttót kell érte fizetnem, igaz ?


2010. márc. 3. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a bruttót fizettetik ki veled. A nettóban még nincs benne áfa.
2010. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én széjjel tudnám rúgni azt aki ezt a nettó bruttó dolgot egy cikk árára kitalálta.Ha a boltba bemegyek le*****m hogy bruttó hanem mennyiért kapom meg. Nekem kereskedő mondta hogy ő amit ráír a cikkre azért a vevő elviheti.Ilyen baromságot sose ír le hogy ez az ár és +20%.
2010. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele... Nem tudom miért kell ez a cécó, kiírják a végösszeget amiben már minden benne van és kész.

kösz a választ.

2010. márc. 3. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

"Ilyen baromságot sose ír le hogy ez az ár és +20%."


Nem baromság, ha kiszámolod akkor pontosan a 20%-a.

2010. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hol írták ki így neked?
2010. márc. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És mivel nagyon sokak visszaigénylik (és hihetetlen de vissza is kapják) a vásárlás után az áfát, valójában a termék ára (amennyit valóban a termékre költött) az a termék nettó ára. úgyhogy Neked, kedves kérdező a bruttó árba kerül a vásárolt áru, azoknak akik meg visszaigénylik az áfát azoknak nettó árba kerül. Szerintem teljesen jó ez így, ahogy van. Meglehetősen könnyű megjegyezni (Te egyszerű vásárló, a nagyobb árat fizeted), és azoknak is segítség akiknek a nettó ár a fontosabb.


maci

2010. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
elektronikai üzletekben tényleg így van,és a szórólapjaikban is.
2010. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!