Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha így használom a házimozi...

Ha így használom a házimozi hangfalam attól ugye nem lesz semelyik eszközömnek baja?

Figyelt kérdés

Nos az a baj hogy elhagytam valahol a távirányítóját és anélkül nem tudom 2.1-es módba kapcsolni a laptophoz így arra gondoltam hogy a 3 jack to rca kábel jack végét ami kijön a hangfalból összeforrasztom, majd ezt a forrasztott végét hozzáforrasztom a negyedik kábel azaz annak az rca végéhez ami kijön a laptopból...


Ugye ettől nem lesz baja semminek?



2015. júl. 10. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez igy nem ertelmes kerdes. Vagy csak en nem ertem. Egy kepet mutatnal rola?
2015. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ugye van ez a kábel:


[link]


ebből vennék 4-et majd háromnak a jack végét ami megy a laptopba összeszigetelőzném, meg a negyediknek a másik végét ami a hangfalba menne hozzászigetelőzném a 3 jack dugóhoz, majd fognék egy vezetéket amiről leszedném a borítást és összesodornám, és a megfelelő helyekre rátekerném a jack dugóra is meg az rca dugókra is, majd ezeket odaforrasztanám forrasztópisztollyal hogy ne mozduljon el...


a kérdés kitétele óta elromlott a hangfal, de a kérdés még mindig adott mert vettem másikat, és ha behalna ennek az újnak a távirányítója, akkor megint gondban vagyok, mert igaz oda tudom kapcsolni ahova bedugtam a laptopot, de csak 2.1-es módba... másik módnál meg már engedi 5,1-be váltani távirányító nélkül... vagy van még egy ami most jutott eszembe... az milyen lenne hosszútávon ha fognék két jack elosztót és egymásba dugnám őket... ezek olyanok hogy kétfelé osztanak egy jack aljzatot, tehát egy bemegy a laptopba, a másik meg bele abba ami a laptopban van, így kapok 3 rca aljzatot, majd vennék még 2 ilyet:


[link]


és még 4 rca kábelt hozzá és ezeket az adaptereket dugnám bele a jack elosztó kábelekbe, majd rá az rca kábeleket és be a hangfalba...

2015. okt. 19. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

ez akár jó ötlet:


vagy van még egy ami most jutott eszembe... az milyen lenne hosszútávon ha fognék két jack elosztót és egymásba dugnám őket... ezek olyanok hogy kétfelé osztanak egy jack aljzatot, tehát egy bemegy a laptopba, a másik meg bele abba ami a laptopban van, így kapok 3 rca aljzatot, majd vennék még 2 ilyet:


[link]


és még 4 rca kábelt hozzá és ezeket az adaptereket dugnám bele a jack elosztó kábelekbe, majd rá az rca kábeleket és be a hangfalba...



De az az RCA/Jack-es sem rossz. Annyi hogyha árban kell akkor az olcsóbb lesz szerintem. viszont akkor úgy csináld hogy veszel 4db olyat. Vagy épp amennyi kell. szét vágod őket. hogy az RCA végeket rá tudd kötni az RCA - Jack kábelra. Így nézzen ki: Színhez szín.


Piros csatis végének a piroshoz. feketének a feketére. Figyelj ! Mert 1 olyan rca csatis végnek 2 vezeték szála van: 1.-ik nincs rajta borítás (test) van rajta mondjuk piros borítás - ez ha piros akkor + ha fekete akkor - értékű. Tehát ebben (rca-jack) [link]


Úgy kell hogy a fekete borításban 2 szál van! Nem tudom mennyire értesz az elektronikához. Próbáld nem megsérteni őket (minél több szál maradjon épen!) Mert nagyobb terhelés alatt könnyen elég a vékony réz szál pl. :)

2015. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah, majdnem elfelejtettem... ügyelj a polaritásra. Mivel ha rosszul kötöd be elviheti a hangkártyád akár ha pl az 1.-iknél a testet kötöd be valamelyik-re +re vagy -ra.
2015. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, szoktam bütykölgetni, meg szedtem is már szét ilyen kábeleket nem egyszer, mert pl rca csatis hangfalnál volt egy idő hogy sokat rendezgettem a szobám még jó pár éve és ugye ki-be kellett huzogatni az erősítőből a kábeleket és leszakadt a vége, ott úgy oldottam meg hogy levágtam egy rca kábel végét majd a középső drótot a középsőhöz a szélső külön borítás nélkülit a szélső borítás nélkülihez tekertem majd összeforrasztottam majd külön beszigetelőztem mindkettőt, majd egybe összeszigetelőztem, csak az a baj hiába értek bizonyos fokig ezekhez bennem van az ideg hogy mi van ha elrontom? ha az én hibámból romlik el, stb... szóval érted.. :/


Arra gondoltam hogy így oldanám meg:


ebből fognék kettőt:


[link]


egy menne a laptopba, a másik meg ennek az egyik végébe, így kapok 3 aljzatot majd vennék 3 ilyet:


[link]


ehhez meg 6 ilyet ( azért így mert olyan hangfalat fogtam ki aminek a bemeneteiben lötyögnek és nem érintkeznek a jack to rca kábelek és a kerek külselyű rca kábelek, és csak ezekkel működik ) :


[link]


itt a környéken meg nem láttam még sosem olyat ami jack to rca kábel és villás a dugója nem pedig egybe kerek... netről meg nem rendelek mert már megszívtam vele egyszer...

2015. okt. 20. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat ahogy szeretned. De ha privatba laksz es netalantalan ebbe a varosba ahol en akkor meg csinalhatom neked :)
2015. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!