Miért áll le a gépem?

Figyelt kérdés

Az egész gép vadonat ùj ma kapcsoltam be elõször. A config:

M5a99fx pro r2.0 Alaplap

Gigabyte radeon r7 250x videokàrtya

Amd fx 6300 proci

8Gb kingston savage ram

500W hyper m táp


Én a forróságra gyanakszom mert a cpu már a biosban 70 fokos.


Egyenlõre csak cpu, videokártya és táp hütõ van benne. Arra gondoltam amíg nem szerzem be a ventillátorokat addig inkább be se kapcsolom. Mi lehet még a baj? Vagy ha ez az, vízhütés mennyivel lenne jobb?



2015. júl. 22. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70 fok sok, normális hűtő kell rá.
2015. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Osynho ***** válasza:
Biztos rendesen rajta van a hűtő? Mikor áll le a gép? Bekapcsolás után egyből?
2015. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem egyből, kb 10 perc után.

a gépet nem én raktam össze hanem szakember, ebből gondolom jól van feltéve, de persze ez nem biztos, már leszedtem az oldallapját a háznak és nem úgy néz ki mint ami rosszul lenne feltéve.

a hütő: cooler master hyper 103

a dobozokat vissza kaptam és a hűtő dobozában maradt egy ventillátor hűtőbordával, de ami a gépben van az kb 3x akkora. ezt nem nagyon értem miért van.

És mivel megyek többre, ha lecserélem ezt a hűtőt egy vízhűtőre vagy azzal ha veszek a gépbe még 4 ventillátort?

a ház sharkoon rex3 economy

2015. júl. 22. 12:29
 4/13 A kérdező kommentje:
A bios-ban lelehet állítani a magokat párosával, azzal elérhetek valami hűlést vagy semmire sem jó?
2015. júl. 22. 12:32
 5/13 Osynho ***** válasza:
Vidd vissza a szakemberhez. Működnie kell a gépnek. Sőt, azonnal hívnod kellett volna, hogy nem jó a gép. Vízhűtés nem 2ft és felesleges is.
2015. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azóta kiderült, hogy a videokártya nem bírja a meleget, már megrendeltem a 4 ventillátort, 120mm 1000rpm, elvileg 56m^3 mozgatnak meg 1 óra alatt. ettől jobb lesz?
2015. júl. 25. 19:10
 7/13 Osynho ***** válasza:
Milyen vga, milyen hűtéssel, hány fokra melegszik? A plusz venti valamit segít, de csodát nem kell várni. A minél több beüzemelése nem biztos, hogy jó ötlet, hatékonyabb lehet 1-1 a gép elejébe és a hátuljába. A lényeg, hogy áramlat alakuljon ki a házban.
2015. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gigabyte radeon r7 250x; 2GB GDDR5; 128bit; gyári hűtője van, ubuntura nem tudtam telepíteni a videó kártya programját, de sokkal hűvösebb így ventilátorokkal, mint anélkül, ezért gondolom nem azért áll le. Egyébként most már nem leáll hanem a monitor szürkén világít minden előjel nélkül. a monitor VGA csatlakozós, 1440x900.
2015. júl. 27. 09:29
 9/13 Osynho ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy egy 250X túlmelegedjen, alig fogyaszt valamit. Ott akkor hardveres gond lehet. Win alól futtass egy furmark tesztprogramot, miközben figyeled a hőmérsékletet. Közben nézd a kirajzolódó mintákat, ha pixelhibát látsz, akkor több, mint valószínű, hogy hibás a kártya.
2015. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már szedem le a windowst, de mitől lehet még ez?
2015. júl. 27. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!