Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igaz az hogy ha egy hangszórót...

Igaz az hogy ha egy hangszórót állandóan hangosan járatok akkor azzal rövidítem az élettartamát?

Figyelt kérdés

#hangfal #Hangszöró
2015. aug. 2. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszer minden elkopik. Ne félj, nem olyan gyorsan megy az tönkre. Én azt mondom, hogy ne is vedd figyelembe ezt.
2015. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha új a hangfal, akkor mindenképpen érdemes 1-2 hétig járatni, eközben nem szabad túl hangosan hallgatni. Ilyenkor járatódik be a hangszóró mechanikus része (membrán, pille, lengőtekercs), ezért is nem szabad megcsapatni az első hetekben.

Később már lehet, de akkor is óvatosan, mert a lengőtekercs (illetve a membrán is) sérülhet, vagy túlhajtástól akár le is éghet (az erősítő rész, vagy a tekercs).


Kérdéses, hogy mennyire minőségi szettet használsz, illetve hogy mit jelent a hangosan.

2015. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mèg majd eztán akarok venni, nem tudom milyen minősègű egy serioux ht5100c 400wattos 5.1-et nèztem ki...
2015. aug. 2. 20:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a hangos alatt a teljesítménye 40-50%-a fölötti hangerőt értem...
2015. aug. 2. 21:50
 5/11 A kérdező kommentje:
pl ennél amit venni akarok majd, amit írtam fentebb
2015. aug. 2. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Mire használnád? Nekem elég felejtősnek tűnik az a rendszer.

Ennyiért gondolkozz 2.0-ban, biztosan jobban jársz.

Pl. Thonet & Vander Kürbis

2015. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De egyébként 50% felett már lehet, hogy elkezdene az a szett enyhén torzítani.

Bármit is veszel, járasd egy 50-100 órát, mielőtt elkezded hangosan bömböltetni.

2015. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elősorban filmezésre másodsorban zenehallgatásra használnám...
2015. aug. 3. 09:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ahhoz is jobban járnál egy 2.0-val, ez már tényleg a belépőkategória alatti szint 5.1-ben.

30-50 ezernél már vannak ilyen "elmegy" kategóriás 5.1-ek, de ott is az van, hogy ugyanennyiért már jelentősen jobb 2.0-t is kapsz.


Esetleg Thonet & Vander Ratsel van, 2.1, hogyha tényleg kell az X.1 hangzás.

2015. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdés föltevés sajnos nem egyértelmű. Marhára nem mindegy, hogy mit is értünk "hangos" alatt.


Ha üzemi körülmények között, torzítás nélkül, névleges teljesítményt tiszteletben tartva, de hangosan hallgatod, akkor teljesen mindegy, minőségi cucc évtizedekig is jó lesz.


Ha túlvezérelt erősítővel, torz jellel, vagy a névleges teljesítmény fölött hallgatod tartósan, akkor lerövidül az élettartam, esetleg drasztikusan lerövidül.


A művészet tudni a határt a kettő között.. ahhoz kell gyakorlat.

2015. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!