Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csöves erősítő tervet tudnátok...

Csöves erősítő tervet tudnátok küldeni/ajánlani?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy erősítőt nem veszek, hanem építek.

Mindenképpen csöves típust szeretnék. Van itt olyan aki már épített ilyet? Esetleg bevált terveket/rajzokat tudnátok küldeni?



2015. aug. 7. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem hiszem, hogy sikerrel megcsinálod.

2015. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kuglofff11 válasza:
100%

Nem olyan magától értetődő egy csöves erőt megépíteni.

Milyen célra akarod használni az erősítőt? Hangszer erősítő, esetleg HiFi?


HiFi célra sztem érdemes elolvasni Ágoston Lajos Audiofil erősítők építése; ill az audiofil varázs című munkáját. Az alapmű a témában szerintem John Linsey Hood: Csöves és tranzisztoros hangerősítők című munkája. Találsz bennük egyszerűbb sztem jó hangú kapcsolásokat. A csövekben én kínait próbálnék szerezni, mivel az utóbbi időkben nagyon jó minőséget gyártanak nem túl drágán, könnyen pótolható. A kimenőtrafó a legkényesebb eleme az erősítőnek, egyszerűbb és szerintem kifizetődőbb megvenni készen egy kapcsoláshoz, én Lundahl-t vennék (amorf mag, osztott tekercsek...). Ha csöveket kötsz párhuzamosan, vagy Long tailedbe, csak párba válogatottakkal tedd! Kondikban sztem a Mundorf jó választás, a cső megérzi a minőséget. Az élesztésnél légy óvatos, nagy feszültségek vannak.

2015. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamiért a mai napig tartja a csöves erősítők iránti nosztalgia magát.

Véleményem szerint ez alapvetően a gyermekkori bilire szoktatási nehézségekből eredeztethető, amikor az ember elhiszi, ő valami olyan különleges lény, aki nem született még egy e földre.

És hogy ezt kifejezze, azt gondolja ki, az ő hallása aztán annyira tökéletes, meghallja még a levegőben fingó szunyoglárvát is.


De ha még mindig ragaszkodsz a fenti elképzelésedhez, szívesen szkennelek pár kidobásra ítrélt szemetet. Több tucat ilyen kapcsolást tervezek kidobni az Aliexpress korában.

2015. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Légyszi szkenneld be és küldd el.

Köszi :)

#2 köszönöm :)

#1 kösz a bíztatást.. -.- szerinted annyira gyökér vagyok, hogy nem keresek rá Google-ban? És miért ne sikerülhetne?

2015. aug. 30. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:

PL500PP.. kakaó is van, és kimenők is (Junoszty tv táptrafók)


[link]

2015. nov. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 29. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!