Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi az a digitális hangkimenet?

Mi az a digitális hangkimenet?

Figyelt kérdés
PS4-nél láttam.
2015. aug. 15. 15:28
 1/2 anonim válasza:
Nem vagyok egy zseni een a területen, de az analóg kimenetet közvetlen a hangfalba dugod vagy erősítőbe és abból a hangfalba, tehát konkrétan a hangszórónak adott elektromos jelet adja, a digitális meg hát nem. Ahhoz kell még egy átalakító ami analógot csinál belőle, jó példa pl a skype, digitális jelet küld neten, aztán átalakítja a géped analóggá és adja ki a jack csatlakozón.
2015. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
PS4-en meg szerintem azért van ilyen kimenet, mert a digitális-analóg átalakító is lehet jó meg kevésbé jó minőségű, így ha nagyon vájtfülű vagy meghallod a minőségi különbséget. Vannak akik vesznek külön átalakítót (nem olcsó) és azzal hallgatják a dolgokat. (PS4-hez szerintem felesleges egyébként)
2015. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!