Van egy LG 39 LB650B Smart tv-m és vettem hozzá a GLX-en egy Samsung Blu Ray felvevő-lejátszót: BD-E8300N HDMI kábellel szeretném összekötni, de azt írja ki a tv, hogy nincs jel. Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sajnos a blu ray felvevő-lejátszóhoz nincs magyar nyelvű használati utasítás a neten sem. Semmi másra nem akarom használni, csak dvd nézésre. Teljesen laikus vagyok a témában, még a tv kezelését is nehezen tanultam meg. Sok funkciójával még így sem vagyok tisztában. Nagyon nehezen tudtam a csatornákat a nekem megfelelő helyekre beállítani és ezt nem szeretném elrontani. Van viszont rengeteg DVD lemezem, amik különböző formátumokban lettek kiírva, amiket a samsung mind támogat. Mivel a tv-n csak egy antennabemenet van, nem akarom - a végre sikerrel beállított csatornákat - a blu ray-es antennabemenetét használni, mert akkor újra kellene hangolni az összes csatornát és a tv a blu ray-en keresztül lenne csak nézhető. Így viszont nem tudok DVD-zni vele.

Amennyiben valaki, aki ért hozzá és leírná pontról pontra, hogy mi a teendő, azt nagyon hálásan megköszönném.



#LG Smart TV #Samsung Blu Ray felvevő-lejátszó #összekötés HDMI kábellel
2015. aug. 15. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokott lenni a tv távirányítón source gomb (samsungon legalábbis így hívják), azzal kell váltani, hogy melyik forrást jelenítse meg a tv. Valamelyiken ott lesz a br.
2015. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első válaszoló írta, de LG-knél gyakrabban INPUT néven található ez gomb a távirányítón.
2015. aug. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de mi az a br? Az inputnál megvan az összes kimenet, de mégsem fogadja el, hogy "csak" a HDMI-t csatlakoztattam. Folyamatosan azt írja ki, hogy nincs jel. Azt hiszem ragaszkodni akar ahhoz, hogy az antennát a blu ray-be tegyem és onnan a tv-vel kössem össze. De akkor meg minek a HDMI? rettenetesen kezdő vagyok. A tv-ből szoktam felvenni, de az egy külső vinyóra van beállítva, ami 1 TB-os. Félek, hogy, ha összekötöm úgy, hogy a blu ray inputjába rakom a falból jövő kábelt és az outputjából a tv-be nyomom a koaxot, akkor 1. nem fogja a tv az 1 TB-os külső vinyóra felvenni a cuccaimat 2. ragaszkodni fog ahhoz, hogy a blu ray beépített 320 GB-os belső memóriára vegyen fel. Amég normál, nagy hátuljú tv-m volt és hozzá VHS felvevőm. ez simán megoldható volt scart csatlakozóval, de ilyen a blu ray-en nincs, csak a HDMI bemenet van rajta. A tv-n meg 3 db HDMI csatlakozó és 3 USB csatlakozó van. Az USB1-hez csatlakoztattam a külső vinyót. Már mindent próbáltam, de sehogy sem jön össze. :(
2015. aug. 18. 01:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, közben rájöttem: a br, az a blu ray. :)
2015. aug. 18. 01:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Kösd össze hdmi-vel a tévét és a blu-rayt-t és kapcsold be mindkettőt. Aztán nyomogasd az input gombot, amíg be nem jön a blu-ray képe.
2015. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy az input után a nyilakkal kell kiválasztani a blu-rayt, vagyis valamelyik hdmi-t vagy nem tudom hogy szerepel nálad a listában, de az, hogy blu-ray, az valószínűleg nem lesz odaírva.
2015. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Összekötöttem a HDMI-vel a tévét és a blu rayt, az inputtal rámentem a HDMI 1-re (azzal van összekötve), de még mindig a "nincs jel" szöveg jön ki. Azt is írja, hogy csatlakoztassam az antenna kábelt, de hát az a tv-be megy be. Már olyan idegessé tesz, hogy legszívesebben földhöz csapnám a blu rayt.

2015. aug. 20. 04:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj tovább a többi forrásra. És persze előtte kapcsold be a blu-rayt.
2015. aug. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!