Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bakelit, magnókazetta konvertá...

Bakelit, magnókazetta konvertálása mp3 formátumba?

Figyelt kérdés

Van csomó bakelit lemezem, amiket megörököltem. Jó párat szeretnék mp3-ba átkonvertálni.


Van egy örökölt HI-FI torony, nem tudom milyen kimenetekkel és egy általános laptop csomó USB porttal.


Mivel kell összekötni a két hardvert és mivel tudom megvágni az mp3 anyagokat?


Milyen bit és kHz grabbelést használjak?



2015. aug. 17. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jack csatlakozókkal megy, akkor a noti hangbemenetére kötöd a HiFi torony megfelelkő hangkimenetér és kész vagy
2015. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahammm... na ezt megsasolom. Másik kérdés: az 500 dolláros Soundforge programon és a torrenten kívül milyen szoftveres megoldás van?
2015. aug. 17. 17:59
 3/4 anonim válasza:

Az mp3 felső korlátja 320 kbps bitsebbesség és 48 kHz

Ettől nagyobbat nem tudsz, de ha csak telefonon akarod hallgatni vagy kocsiban, akkor ettől jobb nem is kell.


A hifin van phono bemenet, ahova a lemezjátszót lehet csatlakoztatni? Vagy ez ilyen "egybehifi", amin van lemezjátszó?

Egy jack-jack kábel kell, amit a laptop line-in bemenetébe és a fejhallgató kimenetébe csatlakoztathatsz az erősítőn. De lehet, hogy RCA-jack kábel kell, nem tudom, pontosan milyen hifit örököltél...

Az Audacity ingyenes program, nyagyon profi audiofil ripeket is lehet vele készíteni és nem túl bonyolult használni.


Egyébként ha nem valami beszerezhetetlen ritkaságok, akkor egyszerűbb letorrentezni :)

2015. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bakelittel még csak-csak viszont magnóról fos lesz a minőség így is úgy is sajnos.

Ugyanis kevés az amit egy 16 bites és néhány kilohertzes pc hangkártya CD minőségben tud sajnos. Például bakelitről kazettára másolás sokkal jobb minőséget ad.

2018. júl. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!