Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség egy hasonló...

Mi a különbség egy hasonló márkájú és teljesítményű reflex és zárt autós mélynyomó láda között?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahogy meghallod, egyből rá fogsz jönni. A zárt feszesebb, pontosabb, gyorsabb.
2015. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A zárt láda pontosabban szólal meg és nagyobb frekvencia sávban, a reflex pedig sokkal erőteljesebben szól, viszont kisebb frekvencia tartományban. Én jobban szeretem a reflex ládát, de attól függ milyen zenét hallgatsz.
2015. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, zenei stílus is meghatározza, a zártnak szélesebb körű a felhasználása, az egyformán jó mindenhová, persze egy rap számban nem lesz annyira dübörgő a basszus, viszont pontos marad. Rockban viszont a reflex annyira nem jó az én fülemnek, ott nagyon előjön a relfex láda gyorsasága.
2015. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztatok a kérdéssel. Már csak az nem tiszta, hogy mit jelent a "gyors és pontos" ebben a kontextusban. Ja, és a frekvencia sáv? Van egy Alpine 1000 vattos mélyládám, most vettem, kondival, új erősítővel, stb... A szerkezete lehetővé teszi, hogy reflexként is, zártként is használhassam. Azon kívűl, hogy ha reflexként használom, jobban masszírozza a testemet, nem tudok még különbséget tenni.
2015. aug. 18. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyors és pontos azt jelenti, hogy gyorsan vissza tud térni a membrán a kilengésből, mert a levegőt egy zárt térben mozgatja, a reflexnél nagyobb a kilengés, és a levegőt kinyomja egy lyukon, nem "segít" neki visszakerülni eredeti állapotába.


Nincs olyan láda, ami ugyan azon a paraméterekkel működjön zártként és reflexként is, mert egészen más méretezés kell neki, a zárt láda sokkal kisebb.

Van rajta reflexnyílás, így azt erre tervezték, ne használd zártként.

2015. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Osynho ***** válasza:
Mi a nyomó, erősítő pontos típusa?
2015. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Alpine SBE 1244. Alul a nyílás alapbol zárt (kivehető 8-10 centis elemmel jön.)

Nagyon hasznos amiket irtok, köszönöm!

2015. aug. 19. 19:02
 8/10 Osynho ***** válasza:

A nyomó 200W terhelhetőségű, a zenei W-okat nem kell figyelembe venni. Olvastam erről az átalakítós megoldásról régebben, de ez mindenképpen kompromisszumos dolog, mert (ahogy írták korábban)más tárfogatú láda kell azonos hangszóróhoz zárt és reflex láda esetén. Esetedben úgy használd, ahogy neked tetszik. Sub-ot ugye a hifi utolsó elemeként célszerű beszerezni, az adott rendszerbe illő hangút, továbbá az autó akusztikája is befolyásolja az eredményt. Hogy neked mid van, te tudod. A zárt nyilván kevésbé érzékeny, mint a reflex, érdemesebb komolyabb erősítőt rákötni, de én inkább ezt a típust preferálom a kulturáltabb hang miatt (meg az én zenei ízlésemhez ez való inkább).


Kondit felesleges volt venned (legalábbis, az elterjedt olcsó szódásszifon típust), inkább jobb kábelezést, akksit érdemes beiktatni, illetve azt a pénzt a többi komponensre költeni.

2015. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Áram a lelke, semmiből nem lesznek minőségi wattok. Nagyon vastag tápkábel és egy jó akksi, innen indul az egész.
2015. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Reflex ládát inkább a zárt vsomagterű autókba ajánlották a szaküzltben. Az enyém egyben van az utastérrel, ezért választottam ezt. A cuccot egy másik tuning cég kötötte be, teljesen rendben van a minősége. A kábelezés, a kondi és az erősítő mind az alpine összeállított és összehangolt csomagja,azaz ez is rendben kell legyen.

Zártként fogom használni, nagyon köszönöm a válaszaitokat!

2015. aug. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!