Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kössem be a ledszalagot...

Hogyan kössem be a ledszalagot hangfalra hogy ütemre villogjon?

Figyelt kérdés
Beszereztem egy ledszalagot es az lenne a kerdesem hogy hogyan kell bekotni hangfalra h utemre villogjon? Tudom kell hozza egy 12v-os táp/adapter ! Nekem van egy adapterem ami 18v-ra alakit at. Ezzel is vilagit nagyon erosen de igy nemtudom rakotni hangfalra mert lelövi a rendszer! Regebben kis ledeket kotottem be parhuzamos kapcsolassal ami ment is de ezzel mar nemtudom megcsinalni!!! Hogyan kossem be h mukodjon? Hanfalra alapbol rabirom kotni csak ugy vagy mindenfele kepp kell hozza az adapter ? es az adapterrel hogy kossem ra a hangfalra h ne tiltson le ? Valaszokat elorre is koszonom!

2015. aug. 21. 13:25
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Igazából nem egészséges rákötni egy ledszalagot az erősítő kimenetére, ugyanis plusz terhelést jelent, ráádásul asszimetrikus a terhelés, mivel a led dióda.

Ha 12 voltos a ledszalag, akkor csak nagyobb kimenő teljesítménynél fog kivillanni, amikor a feszültség eléri a nyitási küszöböt.

2015. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ráköthető, de nem közvetlenül a LED-ekre. Kell egy LED-meghajtó elektronikát készíteni, melynek feladata az impedanciaillesztés, dinamikakompresszálás, ill. A LED-ek megfelelő árammal, feszültséggel való ellátása, + a tápegység.
2015. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Direktbe kötve, amikor kb. 12 V-ot ad le a végfok, akkor kb. 15-20 W teljesítménnyel szólal meg.

Addig semmi..., nem lesz túl hangos?

Klasszikus fényorgona áramkört érdemes a vezérléshez építeni.

2015. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!