A Windows telepítésének megkezdése után kék képernyőt kapok. Miért?

Figyelt kérdés

Az imént vettem egy viszonylag erősnek mondható netbookot, amin az alapértelmezett rendszer Linux Mint volt. Szerettem volna lecserélni Windows 7-re, viszont a telepítés megkezdésénél, miután kiválasztom, hogy melyik partícióra telepítse a rendszert, kék képernyőt kapok. Mi lehet a probléma? Szinte az összes változatát kipróbáltam a Windows 7-nek, illetve a Windows 8.1-et is próbáltam ráerőszakolni, de mind hiába. Kizárólag 64 bites rendszernél hajlandó betölteni a telepítőt, 32 bitesnél egyáltalán nem. Linuxot minden gond nélkül ráteszi.


A konfiguráció adatai:

Név: Asus Eee PC 1215B

Processzor: AMD E-350 2x1.6 GHz

RAM: 2 GB DDR3

Merevlemez: 320 GB

VGA: ATI Radeon HD 6310



2015. aug. 22. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy gyári hibás, vagy a biosban kell átállítani merevlemezen. Már nem emlékszem mit kellett állítani.
2015. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sok lehetőség van a BIOS-ban. Talán ráférne egy frissítés.
2015. aug. 22. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Linuxnál van egy újabb GUID Partíciós tábla (GPT) egy alternatív, modern particiónálási típus. Valószínűleg ezért indul el a 64 bites telepítő kettős boot esetén UEFI-vel.


Bővebben:


Ha a GRUB legacy rendszerbetöltőt használjuk, MBR-t kell használnunk.


A Windows-szal közös kettős boot (32 vagy 64 bit), ha régi típusú BIOS-t használunk, MBR-t kell használnunk.


64 bites Windowssal közös kettős boot és BIOS helyett UEFI használatakor GPT-t használunk.


Ha a fentiek egyike sem illik esetünkre, szabadon választhatunk GPT és MBR közt. Mivel a GPT modernebb, ez a javasolt.


Tanácsos mindig GPT-t használnunk UEFI boot esetén, mivel egyes UEFI firmware-k nem engedélyezik az UEFI-MBR indítást.

2015. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkét fajta indításnál kék képernyőt kapok.
2015. aug. 23. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerviz.
2015. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
HDD-vel minden rendben lehet ? :/
2015. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldottam. A Windows telepítőben volt egy olyan beállítás, hogy minimális videó beállításokkal indítás. Azzal indítottam a telepítőt, és megszűnt a probléma.
2015. aug. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!