Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az autóban van 2 gyári és 2,...

Az autóban van 2 gyári és 2, darabonként 100 wattos hangszóró. Basszus szinte semmi. Hogyan lehetne bele varázsolni?

Figyelt kérdés
Muszáj ezért erősítő és 1 mélyláda, hogy legyen valami basszus, vagy van valami alternatíva? Olyan jelen pillanatban, mintha telefonról szólna.
2015. aug. 29. 15:34
 1/6 dirtboy ***** válasza:

autón,autóakusztikáján és beépítésen múlik sok minden.

nem is kérdezem inkább hogy miként vannak azok a hangszórók elrendezve,inkább az érdekes hogy hány centisek és hogy 5 ajtós e a verda.


alapból ha mélyet nem szeretnél akkor első ajtóba 16-os komponens szett és gyönyörűen leszigetelni bitumenlappal,így lesz esélyed arra hogy mélyhangokat is le bírja majd sugározni.

kicsit tovább mész akkor kiemeled és minél jobban magad felé fordítod őket.

sok múlik azon hogy milyen szögben állnak.

lehet a lábadnál jó a basszus de a fülednél meg semmi nem hallatszik belőle.


ha 5ajtós és mélyet nem akarsz akkor még olyan variáció lehet hogy hátsó ajtóba elhelyezni két nagy 20cm-es hangszórót,az ajtót iszonyat leszigetelve,kb 2réteg hanno protecto 830 neki és oda muszáj erősítő mert őt felül meg kell vágni kb 60hz-en minimum 12dB/octávval.

lényegében ugyan azt kapnák meg mint egy mélynyomó csak az ajtó lenne a ládája.

én halottam ilyen rendszert,kb úgy szólt mintha egy 20cm-es zárt láda lenne a csomagtartóban.

zene alsó frekijeit kiegészíteni megfelelő opció lehet ez láda híján.


másik opció még pl egy nagyon kis nyomó kis ládával,ő is csak arra jó hogy zene alját kiegészítse,szóval dongetni nem jó.

monacor raptor 6 mély gyári ládájában,erősítőről hajtva természetesen.

nagyon pici helyet foglal.

nekem az ő hangja is nagyon bejött.

2015. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

azt kihagytam hogy persze nem sedánban hanem ferde hátúban.

sedánba kevés.

2015. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy e39 os bmw sedan. Noverem slk-jaban gyari a beepitett radio es azon van egy plusz nagy melylada. Valami hasonlo megoldas kene a leheto legkisebb ládával
2015. aug. 29. 18:58
 4/6 dirtboy ***** válasza:

de a tiédben csak egy sima fejegység van így ha ládát szeretnél akkor kell egy erősítő.

kérdés még hogy mit szeretnél végeredménynek kihozni,mit vársz el a ládától?

erősítőhöz kellene rca-s fej,nem tudom ez rendelkezésedre áll e.

2015. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most MNC phantom touch az egyseg. Az erositot gondoltam, hogy kell.
2015. aug. 29. 20:15
 6/6 dirtboy ***** válasza:

el sem bírok igazodni azon a fejen.

ilyet még nem hallottam hogy egy fejnek az van írva hogy frekvencia átvitel 100hz-18Khz.

és a többi frekvencia hová tűnik?

ha ez igaz akkor esélytelen a mélynyomó ha alapból nem is ad 100hz alatti jelet.

én ilyenről nem halottam még ennek utána kéne járnod hogy ilyen tényleg van e.

2015. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!