Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Modern digitális tévéadáshoz...

Modern digitális tévéadáshoz elegendő egy sima antennakábel? (lásd a képet)

Figyelt kérdés

Digitális kábelről van szó, és az a kérdésem, hogy ha ilyen antennakábellel viszem el a jelet a tévéig (amiben a DVB-C) tuner van, az elég?


[link]


Most elég gyenge a jel minősége, ezért kérdezem, hogy ilyen kábel elég-e a jel elviteléhez a bejövő csatlakozótól a tévéhez, vagy ennél komolyabb kellene?



2015. szept. 9. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Zavaros a kérdés, mert a bejövő csatlakozó az honnan kapja a jelet? Antennáról?
2015. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Digitális kábel, vagyis kábeltv, ami a bejön a házba. Onnan aztán el van osztva a jel különböző tévékészülékekhez.


A splittertől, ami kétfelé oszta a jelet, pl ilyen antennakábel viszi el a jelet a tévéhez. Ezért érdekelne, hogy lehet-e, hogy valami komolyabb, másfajta kábel kellene, és akkor jobb lenne a jel a tévén?

2015. szept. 9. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem a kábel a gond, hanem a szolgáltató felé jelezd a gyenge jel minőséget, ők bentről is rátudnak mérni..
2015. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

OK, csak előtte meg akartam kérdezni, itt hogy nem nálam van-e gond.


Ezek szerint ez a sima kábel elég? Máshol szoktak emlegetni 3x-os szűrős koaxkábeleket, meg hasonlókat, ezért érdekelne, hogy az ilyen olcsó antennakábel nem ronthat-e esetleg jelen, ami egy komolyabb kábellel nem lenne gond.

2015. szept. 9. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a kábel egy nagy 0. Kábeltvhez 3x árnyékolt koax kábel kell.

Mennyi tv készülék van, amennyire szét van osztva és a splitternek mennyi a csillapítása?

Szolgáltatótól is függ, hány decibeles jelerősségen áll össze alapból, ezen a splitter még csökkent és a végeredmény a mákos kép.

Kábeltvhez, ha sok készülék van rajta, általában 3 vagy több, akkor kell erősítő berendezés.

2015. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szolgáltató a telekom. Két tévé van erre a levezetésre rákötve.


Splitterből milyet érdemes szerinted használni? Van valami paraméter, pl. hogy milyen csillapításút, vagy frekvenciaátvitelűt érdemes venni?


Néztem 3x-os koax kábelt, de elsőre csak ilyen dobra feltekert variációkat dobott ki a kereső. Létezik előregyártottan is ilyen, olyan csatlakozókkal, mint a fenti antennakábel?

2015. szept. 9. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A csatlakozó felrakása rettentő egyszerű, megblankolod a kábel végét úgy, hogy kilátsszon a melegér ( réz kábel) és rátekered a csatlakozót ( csavaros csatlakozót vegyél, ne roppantósat, de az antennaboltban rá is teszik neked, ott tudsz a kábelből is kisebb kiszerelést venni, nem kell 100 m)


Egy 2-es splitter 2-2 vagy 4-4 decibelt csillapít, természetesen a 2-2 jobb, ez rá van írva. A telekom 2 tv-t simán elbír, ahhoz nem kell erősítő.


Tökmind1, hogy van a tv-ben digitális tuner, attól nem lesz a kábeltv digitális, ahhoz Conax kártya kell.

2015. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a kábelnek utánanézek.


Splittereket a neten néztem, de ott sajna nem láttam, hogy írnák a csillapítást. Pl: [link]



Ez kódolatlan digitális tv csomag, amit azok kapnak, akiket analógról állítanak át. Ehhez nem kell kártya, csak tuner. (Azért, hogy az analógoknak egyszerűbb legyen az átállás.)

2015. szept. 9. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!