Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A 300w kimeneti teljesítményű...

A 300w kimeneti teljesítményű hifi toronynak jó, szép hangzása van, vagy vegyek 720w teljesítményűt, melyik jobb, márka, teljesítményre gondolok, meg hogy miket tud, mi van benne?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 08:13
 1/9 dirtboy ***** válasza:

az hogy hány Watt van oda írva legyen az hangszóró terhelhetőségi adat vagy erősítő teljesítmény adat semmit nem mond el a minőségről.

a hangszóróknál írt terhelhetőségi adat pedig nem jelenti azt hogy minél nagyobb a szám annál hangosabb is.

2015. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még valaki,amúgy több infóval teli választ vártam ez nem teljesen az amit tudni akartam.
2015. szept. 12. 10:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Márkákat mondjatok meg ami szerintetek jó érdemes beleinvesztálni.
2015. szept. 12. 11:00
 4/9 dirtboy ***** válasza:

autóhifis vagyok így ennyit tudtam segíteni,nem ismerem a szobai holmikat ezért nem írtam neked konkrét márkát és típust.

javaslom még a szakmai topikokat,biztos vannak profik,leírás alapján akárcsak az autósnál a szobainál sem derül ki hogy milyen minőségű lehet az adott termék,ehhez megbízható forrásból származó információ és saját tapasztalat kell.

ezek az emberek meg inkább szakmai fórumokon vannak nem itt.

2015. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy nézd, erősítő hátlap áramfelvétel rész ? Vagy egy random házimozi amire 720watt van írva ? Mire gondoljak itt most pmpo vagy rms esetleg zenei teljesítményre ? Gyakorlatilag bármi lehet pontos márka és típus után lehetne mondani akármit is.


300 watt nos B osztály esetén 78%-os hatásfokkal lenne dolgunk ez esetben kb 230 watt áll rendelkezésre tippre kb 100watt mondjuk 4 ohmnál és 50 watt 8ohmnál.


Egy A" osztályú erősítő ennél gyengébb kb jó esetben 50%-os hatásfokkal dolgozik. A digitális erősítők pedig 90% körülinek mondható ez a szám, persze ott nem elhanyagolható tényező a minőség kérdése.


Tehát egy erősítő amire mondjuk 4 hangszóró köthető rá jó esetben 4x55watt körül adhat le.


720watt esetén jobb a helyzet 2x280 @ 4ohmnál és 2x140 watt 8ohmnál ez lenne az erősítő RMS teljesítménye, a zenei kicsit több. Jó példa lenne erre a Castone CPA 500B végfok 12kg 700VA.


Más oldalról megközelítve egy érzéketlen 88dB hangsugárzó és egy erősebb erősítő is szólhatna gyengébben, mint egy érzékeny 98dB hangsugárzó, amit kisebb erősítővel hajtanak. Tehát íme Watt vagy Decibel:


[link]

2015. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2015. szept. 12. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Hmm 2300watt jó vicc, a Samsung MX-HS8000 esetében 2x80watt RMS-t kinézek belőle jó indulattal. Kinézetre összességében sem venném meg ennyi pénzért rengeteg sok alternatíva van.


Philips FX25/12 tetszetősebb darab, reálisabb, kinézete miatt engem jobban megfog. Az erősítő része már annyira nem de végül-is szól, bővíteni nem nagyon lehet pl mély ládával elég gyenge az erősítő oldali csatlakozás, esetleg ott az FX 55/12 ha mély-orientált zenéket hallgatsz vagy mondjuk sok filmet nézel arra inkább ezt javasolnám.


Felhasználástól függően hangoskodásra azért mást vennék mint az elsőnek megjelölt samsung hs8000. Alternatíva : LEWITZ PA-212KA szett, Behringer E1520A x2 ,Laney CXT215 x2 + T.amp E-800 ...ilyesmiket :)

2015. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi az infókat,akkor nem tudom egy tag miket írkált a 2300w-os ról a honlapon ahol eladó a termék hogy jó meg minden nyílván nem ért hozzá.... :)
2015. szept. 12. 16:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem a hifi torony inkább arra kéne hogy zenét halgassak rádióból ami kiemeli a mély hangokat a zenében meg át lehet kapcsolni normál hangra ahol nincsen basszus,meg a zenei cd-ről is emelje ki a baszusokat de azért lehessen érteni mit énekel ne csak búgjon mint a tehén mert az idegesít....
2015. szept. 13. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!