Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Víz ömlött a TV-re / melléje...

Víz ömlött a TV-re / melléje (én nem láttam). Nem életveszélyes így ez később? Volt valakivel már hasonló?

Figyelt kérdés

Tegnap hajnalban a macska beosont a szobába, ráugrott a TV-készülékre és leverte azt a vázát, amelyet anyukám tett oda díszként. Ő felébredt a zajra, én nem, majd feltörölte a vizet.

Egy kicsit aggódni kezdtem emiatt, mert azért ez mégis csak egy tévékészülék. Állítása szerint közvetlenül melléje ömlött a víz, de én attól tartok, hogy aláfolyhatott. Anyukám mondta, hogy ne aggódjak, nincs semmi gond. Az valóban nyugtató dolog, hogy azóta több órán keresztül nézte a TV-t és nem vágta agyon az áram. :) Szintén megnyugtat, hogy van ilyen relénk is, amelyet mi biztosítéknak nevezünk. Bár én kissé furcsának ítélem meg a dolgot és úgy félek, hogy a TV bármelyik pillanatban felrobbanhat. :(

Úgy is működhet a TV, hogy víz van benne?

A biztosíték úgyis megakadályozza?

Van magában a TV-készülékben is olyan eszköz, amely ilyen relé nélkül is megakadályozza az áram terjedését baj esetén?

Mire számítsak? :S Lehet, hogy mégsem ömlött oda? (Anyukám rögtön ébredés után törölte fel. nem igazán emlékszik mindenre.)

A tévé nem régi, 6 éves, de nem plazma, ilyen nagy szürke. Segítsetek!



2015. szept. 17. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A macskának kint a helye! Az asszonyokat pedig nem lehet leszoktatni ilyen díszítési mániáról, akár százszor is elmondod nekik.

A tv-nek nem lesz baja (ha már eddig nem volt) és nem fog ettől felrobbanni, mert a szigetelésük úgy van kialakítva.

2015. szept. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Neuhauser László ***** válasza:

Szerencséd van, mivel magába a TV-be nem folyt bele a víz

De anyádat szoktasd le erről a dologról: ELEKTRONIKUS ESZKÖZRE NEM(!!!!!) TESZÜNK SEMMILYEN FOLYADÉKOT TARTALMAZÓ TÁRGYAT!!!!!

2015. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez megnyugtató!


De ha belefolyt volna, akkor az rögtön hallatott volna magáról hangot és többször védelem is bekapcsolt volna?


Egyébként levettem a vázát a TV-ről.

2015. szept. 17. 23:08
 4/5 A kérdező kommentje:

*többszörös


Ezt az előzőt azért kérdeztem, hogy a mai, korszerű gépek valóban megbízhatóak ilyen szempontból-e.

2015. szept. 17. 23:09
 5/5 Neuhauser László ***** válasza:

Lehet, hogy van bennük valami védelem, de ha a víz behatol/leér egy fontos panelhez, akkor az ellen nem sokat érnek a védelmek

Áramtalanított TV-ben is ugyanúgy kárt tud tenni a víz (feltöltött kondenzátorok, vagy akár kevés nedvesség valamit rövidre zár, Te meg bekapcsolod....)


Egyébként simán bele tud folyni a TV-kbe a víz

Nem láttam még a boltokban kifejezetten vízálló tv-t :)

2015. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!