Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Károsodik e az alábbiak után...

Majnus kérdése:

Károsodik e az alábbiak után az erősítőm, vagy a hangszórók?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: van egy 5.1- es hangfalszettem, amit legfőképp zene hallgatásra használok, és 3.5-ös jack bemenettel. Ha a mélynyomó hátuljába a többi hangszórót a megfelelő helyekre kötöm be, túl halkak, gyakorlatilag alig alig hallhatóak a hátsó hangszórók. Arra volnék kíváncsi, ha a hátsókat bekötném az elsők mellé, így a két első csatornán lenne 2-2, a középsőn 1, a 2 hátsón pedig 0-0 hangszóró volna, hosszú vagy rövid távon károsodhat e az erősítő vagy a hangszórók. Tudom hogy hülyén hangzik ez az egész, de nekem nem számít jelen esetben a térhangzás, csak hogy mindenhonnan egyformán hallatszódjon a muzsika, illetve nem is értek igazán hozzá :)

#erősítő #mélynyomó #5.1 hangfal szett
2015. okt. 6. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha párhuzamosan kötöd a két-két hangszórót, akkor az eredő impedancia feleződni fog( valószínesíthető, hogy azonosak a hangszórók impedancia értékei) , így nagyobb árammal terheled a végfokot, és nagy az esély, hogy tönkre megy (leég).

Esetleg sorosan lehetne kötögetni a hangszórókat (impedancia megduplázódik), de úgy meg nem tudod kivenni a végfokozatokból a teljes szuflát.

Egy a lényeg, hogy párhzamosan semmiképpen.

[link]

Amúgy meg mivel a zene (általában) sztereó, ezért az, hogy a hátsók nem szólnak, teljesen redben van, én nem bolygatnám.

2015. okt. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért szól halkan feltehetően, mert a szetted nem tud extended stereo mode-ot. Mi a forrásod és konkrétan milyen rendszer? Be ne kösd így, mert leégeted.
2015. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!