Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan készíthetnék régi...

Hogyan készíthetnék régi házmozi rendszerből, hangszóró/fejhallgató erősítőt?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy régi Samsung "DVD home cinema system".

Van aki ért hozzá vagy tud linkelni oldalt ahol le van írva hogyan kell, lehetséges-e. Szétszedtem úgyhogy le tudom írni milyen panelekből áll, ha az alapján valaki tudja.


Köszönöm!



2015. okt. 9. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2015. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd miért?
2015. okt. 9. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl. azért mert ezekben a masinákban van 2 db D-osztályú végfok IC, melyek kimeneti szűrői egy fix terhelő impedanciára vannak tervezve. Namost ez a fix impedancia pontosan a rendszer hangszóróinak impedanciája (4 vagy 6ohm).A fejhallgató szabvány impedanciája 32 ohm, a magas hangok a nagyobb imp. miatt "levágódnak".

Továbbá a rendszer minden egyes csatornája tartalmaz a bemeneten egy-egy "digitális" alul (mélynyomó), és felüláteresztő szűrőt. Tehát akármelyik csatornákat választod ki a célnak, a a kimeneti jel alul vagy felül meg lesz vágva.

2015. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3

Értem köszönöm a választ.

Alkatrészekre szétszedve lehet valamit kezdeni vele, vagy teljesen fölösleges ilyennel próbálkozni?

Max szétszedem és elteszem hátha jó lesz valamire.

A kondik nem tudom mennyit bírnak de már 10 éves dátum van az áramkörön.

2015. okt. 9. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!