Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen TV-t vásároljak 140...

Milyen TV-t vásároljak 140 ezer és 170 ezer között?

Figyelt kérdés

A régi 82cm-es képcsöves samsung kezdi megadni magát (10 év). TV-t kellene vásárolni csak nem tudom milyet mivel nem követem a TV piacot.

Érdemes-e UHD-t venni vagy miért nem? Milyen szempontot vegyek inkább figyelembe? Képfrissítés mennyit számít a kép minőségében.

Egyébként az igényeim:

- 100cm felett

- Olcsóbb de jó képminőség

- LG Sony Samsung

- Akár UHD, ha érdemes

- 140 és 170 ezer között



2015. okt. 10. 11:22
 1/6 anonim válasza:

Az UHD megéri szerintem, bár ebből a keretből nem igazán férne ki. Minél nagyobb a felbontása annál jobb a képminősége. A képfrissítés pedig a mozgás közben létrejövő csíkozódást redukálja a méreténél fogva. Olyan 100 Hz-es frissítés már bőven jó, esetleg ha a fölött van akkor még jobb, de szinte már minden LCD TV rendelkezik nagy képfrissítéssel. Inkább LG-t vagy Sony-t javasolnék.

Szerintem ez megfelelő lenne számodra. [link]

2015. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

De ha nagyobb méretet részesítenéd előnyben az okossággal szemben akkor még ajánlhatom ezt: [link]

Igaz Samsung, de még ez is jó lehet, bár ezt a márkát annyira nem komázom.

2015. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell-e smart funkció?

Milyen távol van a kanapé, ágy a tv-től, ahonnan nézni fogod?

Mire fogod használni?

Csak tv adásokat nézel, vagy beraksz filmeket is usb-n vagy esetleg komoly házimozi rendszered van?

Vagy esetleg több százezer forintos készülékkel járod a természetet nagy felbontású képeket,videókat készíteni(ekkor megéri az UHD, hogy vissza tudd nézni).


Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz, akkor tudok valamit ajánlani.

2015. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Meszebb ülünk jelenleg a TV-től úgy 3m, de közelebb tudjuk vinni 2m-re szóval tudtommal az UHD éppen határeset, de tényleg nem gond a sima FULL HD se.

Nekünk egyenlőre DVD lejátszó van (5.1 házimozi), de USB-ről azért jó lenne filmet nézni (külső winchester-el).

2015. okt. 10. 12:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Használni általában inkább csak a műsorokat nézzük, de főleg sport!
2015. okt. 10. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben, amit a második válaszoló írt Samsung tv nem tűnik rossz vételnek.

Esetleg ugyan ennyiért egy 4centivel kisebb Sony [link]

2015. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!