Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kössem az aktív hangfal...

Hogyan kössem az aktív hangfalat a keverőre?

Figyelt kérdés

Van egy Behringer UB1202fx típusú keverőm.hogyan kössem rá az aktív hangfalat a Line in bemenetre vagy egyáltalán rálehet?

Hangfal:FS Audio NUX152AMK

Mert rá tudom kötni,csak a hangfal RCA bemenetén keresztül a CTRL Room OUT ba szól így is normálisan de így csak a hangot lehet állítani és így felesleges keverő.

A másik problémám hogy megpóbáltam a hangfal XLR kimenetén,bemenetés is a Line in be rakni monó és sztereó jack dugóval is és ha csak a hegyét hozzáérintem a Line in aljzathoz akkor kicsit szól ha beledugom akkor nem.


A válaszokat előre is köszönöm. :D


2015. okt. 14. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a hangfalnak szimmetrikus XLR bemenete van, a keverő jack kimenete (Main ot, CTRL room out) is aszimmetrikus.


Legjoban akkor jársz, ha csinálsz két jack - XLR kábelt. Az XLR 1, és 3 lábát összekötöd egymással és a fémházzal a dugóban, a 2-es a jel. Monó jack meg gondolom egyértelmű.

2015. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és így szólni fog a Line in-ban?
2015. okt. 14. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz. Az aktív hangfal bemenete az XLR csatlakozó, ha line in-nek kívják, akkor úgy hívják, de szólni fog.
2015. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van a hangfalban Line in és Line out amibe ugye XLR megy bele és a keverőbe is van Line in és én abba gondoltam ha belerakom akkor szól-e?
2015. okt. 15. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Mitől szólna?

In = bemenet

Out = kimenet


A keverő kimenetet (out) kösd össze a hangfal bemenettel (in).

Már bocs, de azt hittem hogy ezek evidenciák.

2015. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezeket én mind nagyon jól tudom de ha a CTRL Roomba kötöm vagy a Main outba akkor csak a hangot tudom állítani így pedig felesleges a keverő
2015. okt. 15. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!