Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki tudná nekem illusztráln...

Valaki tudná nekem illusztrálni 1-1 paintes rajzzal hogy hogyan van a hangfalak/hangszórók soros illetve párhuzamos bekötése az erősítőbe?

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ehhez nem értem minek paintes rajz, mikor elég egyértelmű dologtól van szó.


Ha párhuzamosan kötöd, akkor a hangfalakból jövő vezetéket (ügyelve a polaritásra) egyszerűen összekötöd. Pl pirost a pirossal, feketét a feketével, és így a négyből lesz két vezetéked. Ezek mennek az erősítőbe. Figyelni kell, hogy az eredő impedancia ne legyen alacsonyabb, mint az erősítő minimuma.


Sorbakötésnél pedig az egyik hangfal piros vezetéke megy az erősítőbe, a fekete vezetékét a másik hangfal piros vezetékével kell összekötni. A második hangfal fekete vezetéke pedig szintén az erősítőbe megy. Az impedancia ebben az esetben összeadódik.

2015. okt. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam paintes rajzra mert amiket eddig olvastam neten, azok számomra elég bonyolultan fogalmazottak voltak, de Te nagyon érthetően elmagyaráztad!!


Köszönöm szépen a gyors választ!

2015. okt. 24. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Korrekt választ kaptál.

Az impedancia részét is érted? Ha nem 100-as, inkább kérdezz!

2015. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Piacon lehet venni multimétert egy ezresért,az hasznos lehet,még ha nem is értesz a fizikához.Azzal kiméred,hogy hány ohmos a hangfal külön meg együtt és akkor képben leszel mindjárt.
2015. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Békási!


Úgy hiszem értem, de ennek ellenére megköszönném hogyha letudnád írni nekem hogy hogyan alakul az impedancia a soros, illetve a párhuzamos kötésnél, hogy itt minden meglegyen egy helyen!


Ha kerül sokba, akkor pedig a mérőeszközt mindenképpen beszerzem!


Köszönöm!

2015. okt. 25. 19:54
 6/8 A kérdező kommentje:
*Ha nem kerül sokba..
2015. okt. 25. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az eredő ellenálláshoz tekerve ott a két képlet (soros és párhuzamos számítás). Ezt használhatod az eredő impedancia számításához is.


A piaci multiméter meg nem olyan drága,


[link]


[link]


Kb a vásárokban is ennyiért lehet beszerezni. A második pontossága kb +-10%

2015. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Rendes tőletek hogy időt szántatok erre!

2015. okt. 25. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!