Miből áll egy erősítő?

Figyelt kérdés
Fura a kérdése, de az a lényeg hogy szerettem volna építeni egy erősítőt csak kis egyszerűt, de nagyon magával ragadott a dolog. Jelenleg ott tartok, hogy szeretnék egy erősítőt ami tisztán képes megszólaltatni a hangfalaimat(60W, 6Ω stereo szóval 2 szer ugyan ez) és nem torzít, nem gerjed. Már annyi infót kaptam hogy mit építsek bele hogy kész már vagyok, teljesen belekeveredtem. Egy biztos, hogy quad 405 végfokok kellenének bele mert ennek van a legjobb hangja(legtöbb helyen ezt olvastam) egyszer ugye ez, mindenképpen kell még egy táp, és még valami? mert hallottam már ilyeneket hogy előerősítő, hangsugárzóvédő, koppanásvédő,hangszín szabályzó stb... Ezek közül a komponensek közül melyik kell? Nem kisebb alkatrészekre gondolok hanem modulokra.

2015. nov. 2. 20:00
 1/8 anonim válasza:
Kezdésnek mindenképp kell egy trafó aztán a többi már csak az erősítő felépítésétől függ 😃 az előerősitő kapja meg ugye a jelet. Hangszínszabályzot is erdemes mert tudod változtatni vele a kimeneti hangszínt ha esetleg kevesebbet vagy több mélyet szeretnél esetleg, hagszoro védelem se rossz dolog mivel nem engedi hogy egyenszint jusson ki a hangszórókra ami ugye meg le is mágnesezheti a hangszórót ami meg nem tul jo főleg ha jó minőségű hanszororol van szó. Koppanásvédelem meg az erősítő bekapcsolásakor védi a hangszórót hogy ne kapjon olyan nagy tüskét mert nem tesz jót a hangszórónak
2015. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egy kis relé késleltetve kapcsolja rá a kimenetet
2015. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben értem akkor ez tisztáztuk, van egy másik dolog ezt a kapcsolást néztem ki az lenne a kérdésem hogy ez hány ampert eszik? 3A-t, ha 120W al számolok és 40V-al?


Kapcsolás: [link]

2015. nov. 2. 20:52
 4/8 Zzzoli ***** válasza:

Épített erősítőnél nem is inkább a koppanásgátló a lényeg, hanem a kombi áramkör, ami hangszóróvédő és koppanásgátló egyaránt. Ugyanis ha kiugrik valamelyik végtranyó, hirtelen kiül a táp, azon nyomban elejt a relé a kimeneten.

Én sok quadot megépítettem, volt közte saját nyákterv, módosított, mindenféle.

Tényleg szuper az átvitele ha jól megépíted és nagyon stabil végfok.

Kell egy izmos táp, jó elkókkal, és mehet bele a többi.

Én legtöbb esetben +-50V körüli táppal csináltam, de volt +-65 voltos is.

Vágj bele!

2015. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem elállok ettől a kapcsolástól, enne az az oka, hogy az utóbbi időben jobban utána néztem az erősítőknek és elég rosszakat olvastam a kapcsolásról...

Ezzel szemben találtam egy nem túl bonyolult kapcsolást amiről szinte csak jót írtak. Ez erősebb tápot igényel de szerintem az előző tápja tökéletes ehhez is némi módosítással.


Új kapcsolás: [link]


A táp új transzformátor: [link]


A táp új diódahíd: [link]

2015. nov. 3. 18:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az új kapcsolás: [link]
2015. nov. 3. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Az építés öröme, dicsősége jó érzés..., de

össze kell hozni egy dobozt is. (Készen 4-5 ezer Ft.)

Mindent összeadva sokkal többe kerül, mint használtan venni egy erősítőt.

2015. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem, ilyen teljesítményben, nem ilyen hangzással. Illetve használt erősítőben nem bízok.
2015. nov. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!