Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítőt tudtok ajánlan...

Peti8806 kérdése:

Milyen erősítőt tudtok ajánlani két épített hangfalamhoz?

Figyelt kérdés

Van 2 db épített hangfalam, egy régi Videoton hangdobozban, benne egy 25 cm-es 4 ohmos 150W RMS SAL Subwoofer, egy 25 cm-es 8 ohmos 125W RMS Dibeisi B1023 mélyközép, és egy 100W RMS MNC magas. Tudom, hogy nem szerencsés a 4 és 8 ohmo párosítás egy hangfalban, hamarosan kicserélem a SAL-t. 3 utas hangváltó van benne, az még a gyári 8 ohmos Vidié.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen erősítőt tudnátok ajánlani, amivel a legjobbat hozhatom ki a hangfalakból? Jelenleg egy 6 ohmos Hi-Fi erősítőről működnek, ami csatornánként max 70W-ot küld ki. Én egy 2x100 W körüli erősítőben gondolkodnék, de bizonytalan vagyok kicsit a választásban.



2015. nov. 5. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szivem szerint vennék 2x egy 3-400w hangfal egy 1000w erősítőt. Ami megfizethető is az erősítő 30k a hangfal 20k újjanon.
2015. nov. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szívem szerint én is vennék, de sajnos az 1000 W körüli végfokok használtan is 80-100 ezer között mozognak. Persze lehet venni kínai hulladékokat újonnan 30k ért, de az nem is tud 1000 w-ot, max 100-at. Ezek mind nagy szarok. Azonkívül újonnan szintén nem kapok 300-as hangfalakat 20k-ból. Szép lenne, de sajnos nem ilyen alacsonyak az árak. Nekem ehhez a két hangfalhoz kell erősítő! Olyan, ami valóban lead csatornánként 100W-ot. Kamu szar kínaim nekem is van amire 500 W van írva. Sose adott le annyit... 50 w jön ki belőle oldalanként max

itt a link erről a szemétládáról

[link]

2015. nov. 5. 23:58
 3/5 anonim ***** válasza:

régebbi caston, siva, ágota

Avagy egy jó hifi erősítő.

2015. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!! Házi használatra ezt ajánlanám!! Technics su 7700k Megbízható régi bútordarab,és minőségi hangzás!!!Nekem több mint 10 évvel ezelőtt volt ilyen erősítőm,az 50-es mélynyomót kifektette. Azóta is fáj rá a szívem,és csak azért nem veszek 1 ilyen mert ugyan úgy Technicsem van. Egy Technics SA Ax 6-os Ezt megéri megvenni a csekélyke 7.2kg jával


[link]


dupla olyan nehéz mint amit linkeltél!!!Olvasd el mit tud,és hallgasd meg ,ne hidj a papírnak ,nem fogod megbánni.

2015. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi már megoldódott a probléma :) Nem vettem, hanem építettünk egy vf2 végfokot, 2*150w stabilan. Brutális lett :)
2015. dec. 6. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!