Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik autóhifi márkát válasszam?

Melyik autóhifi márkát válasszam?

Figyelt kérdés

Autóhifi építésében gondolkozok, szeretnék a kocsimba egy 1din-es fejegység+16,5 cm-es első szettet+30cm-es zárt vagy reflex ládát egy monoblokkal, mely márkákban gondolkodjak fejegységben, hangszóróban, illetve erősítőben? tudom hogy minden márka másban erős...

amiket így első körben nézegettem/keresgettem:

Fejegységben az alábbi márkákban gondolkodok: Alpine, Pioneer, Kenwood

Hangszóróban, ill. erősítőben: Hertz, Audison, JBL, Rockford Fosgate, Crunch, Kicker, Audio System

Zene stílusom vegyes, mindenevő vagyok, de főként elektronikus zenét hallgatnék rajta. Amit nagyon szeretek/szeretnék:erőteljes, pontos mélyet. Nem szeretnék vele hangnyomás versenyeken indulni, a minőség az elsődleges, de azért magasabb hangerőn se vérezzen el. Ilyen igényekhez milyen kialakítású mélyet ajánlanátok? zárt vagy reflex? Egyébként egy alfa 147-esbe lesz a cucc

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. nov. 11. 16:08
 1/3 Osynho ***** válasza:
Mekkora a keret?
2015. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
200 ezer, maximum 250 ezer mindenestől
2015. nov. 11. 17:04
 3/3 Osynho ***** válasza:

Csak új dolgok játszanak? A beépítést te végeznéd?


Én nem gondolom, hogy csak azért érdemes egy gyártónál maradni, mert ugyanaz van ráírva a termékeire. :) Jómagam régóta csak használt dolgokat veszek (erősítőt szerintem eleve nem sok értelme van újan venni), ebben az esetben egy elég jó hangú rendszer jön ki negyed gurigából. Új dolgokból jóval szerényebb, de még mindig hosszútávon hallgatható cucc lesz.


Kérdezted a láda típusát. Én zárt párti vagyok. Többségében rock, metál zenét hallgatok, de kocsiban beteszem az elektronikus műfajt is. Véleményem szerint egy érzékeny és viszonylag jól terhelhető zárt láda hangerőben bőven elég egy, az utastérrel egy légtérben lévő csomagtartóba. Egy AS HX12SQ nyomóm van zárt ládában, 600W körüli 2 csatornással hajtva és amellett, hogy pontos, precíz a hangja, nincs portzaj, dünnyögés, de ha kell hátba is ver. :) A hátránya a reflex-hez képest, hogy kell neki a kraft, ahhoz, hogy rendesen szóljon.

2015. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!