Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért az IPTV-t preferálják...

Attilav kérdése:

Miért az IPTV-t preferálják egyes szolgáltatók a dvb-c vel szemben?

Figyelt kérdés

Néhány példa: t-home optikai(ftth) területen nincs dvb-c, invitel ftth területen sincs. Mindkét szolgáltató rendelkezik dvb-c fejállomással és szolgáltatási területekkel, de a dvb-c szolgáltatásuk csak a koaxiális területekre terjed ki. A digi ftth területen is nyújt dvb-c szolgáltatást, olyan optikai modemet telepít amin van egy F csatlakozó, tehát technikailag lehetséges az ftth dvb-c. Szerintem a dvb-c stabilabb mint az IPTV ha jó minőségű trishield kábellel és roppantható csatlakozókkal van megoldva a lakáshálózat. Valamint nem kell a tv-k alá settop box mert a ma kapható tv-k már rendelkeznek dvb-c tunerrel. Ahol probléma volt a dvb-c vel ott szinte minden esetben a rossz minőségű, vékony, árnyékolatlan koaxkábel, és a műanyagborítású, csavarozható csatlakozók okozták a gondot, nagyon sok lakásban sajnos ilyen a hálózat és a tulajdonos nem áldoz a kábelcserére, mondván ha analóg kábeltvhez jó volt akkor digitálishoz is jó lesz, aztán jön a csodálkozás hogy akadozik szaggat kockásodik nézhetetlenül szar, és inkább az IPTV-t választják. Pedig egy jó splitterrel, trishield kábellel roppantható csatlakozóval szinte mindig megoldható a probléma, és akkor nem kellene minden tv alá áramzabáló box.


Azt azért megjegyzem hogy a T-home elég mostohán bánik dvb-c szolgáltatással koax területen is, pl csongrád megyében ha jól tudom csak 24 csatornát tett rajta elérhetővé és azok közt még HD csatornák sincsenek. De ez legalább előrelépés a korábbi állapothoz képest amikor még a dvb-c teljes lekapcsolásáról volt szó, helyette az analóg adást kapcsolták le, amit véleményem szerint jól tettek mert jelentős sávszélességet spóroltak meg így.


Az IPTV véleményem szerint közvetetten ártalmas a környezetre mert a settop boxok fogyasztása, ha az összesített országos átlagot nézzük elég jelentős. A mai tv k már tudják az A vagy A+ energiaosztályt, csak ezt a legtöbb esetben nem tudjuk kihasználni mert a szolgáltató ellehetetleníti a beépített digitális kábeltuner használatát. A megoldás az lenne ha minden szolgáltató elérhetővé tenné a dvb-c ahol ez technikailag lehetséges, több antennaszerelőt vennének fel hogy rendbehozzák a lakáshálózatokat, és lekapcsolnák az analóg kábeltv-t jelentős sávszélességet spórolva amit az internet sebesség növelésére lehet fordítani. Várom a véleményeket, IPTV vs DVB-C.



2015. dec. 2. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egyszerűen a pénz miatt preferálják az IPTV-t. Több tartalmat tudnak eladni rá. pl. filmek A telefont is egyszerűen hozzá tudják csapni.

Amúgy engem is zavar a plusz fogyasztása ezeknek a készülékeknek.

Nálam analóg tv van még,de félévente megpróbál rábeszélni a szolgáltató, hogy váltsak.

2015. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálunk 3 kábeles szolgáltató érhető el, ha mindegyik adna dvb-c t az maga lenne a kánaán. Van digi fttb optika, jelenleg itt van csak teljes spektrumú dvbc(minden csatorna elérhető rajta) van t-home koax(docsis) részleges dvb-c, 24 csatornával, az összes csatorna csak iptv-n érhető el, és van invitel ftth(közvetlen optika a lakásba) ahol csak iptv van. Jó lenne, és versenyélénkítő ha ez utóbbi két szolgáltató is teljes dvb-c t nyújtana, mert akkor nemcsak árban de csatornaválasztékban is versenyeznie kellene a diginek. Digin sok csatorna van, de pl nincsenek discovery-k. A másik két szolgáltató drágább de ez önmagában nem lenne gond, ha minden csatornájuk elérhető lenne dvb-c n sokan váltanának. Aki dvb-c t akar annak csak a digi, a upc, vagy kis regionális szolgáltatók jöhetnek szóba. Változtatni kellene a hozzáálláson, de a szolgáltatók maguktól nem fogják megtenni. Módosítani kellene a médiatörvényt hogy koaxiális hálózaton és fttb ftth optikán kötelező legyen dvb-c nyújtani és a teljes csatornaválasztékot elérhetővé kelljen tenni rajta.
2015. dec. 2. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk IPTV van, és teljes mértékben meg vagyunk vele elégedve. 1 éve váltottunk.

Egy LG 32LF5610 típusú tévén nézzük, és gyönyörű a képminőség.

Az IPTV előtt helyi szolgáltatótól volt DVB-C tévé, amit a tévé beépített tunerével néztünk.

Alig volt rajta HD adó. A közszolgálatiak, valami zenecsatorna meg talán a Nickelodeon volt csak HD.

A többi SD volt, de a gyengébbik fajtából.

Most IPTV-n jóval több HD adó van, és az SD-k sem annyira rosszak.

Lehet hogy kell egy plusz áramfogyasztó doboz, de ezt leszámítva több a pozitívum szerintem.

Például több adót lehet egyszerre rögzíteni. Míg nézek egyet, addig 2 másikat is vehetek fel egyszerre.

DVB-C -n csak azt lehetett felvenni, amit éppen nézek. Ha többet akartam volna, ahhoz 2 tuneres tévé kellene ami már rohadt drága.

2015. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kétségtelen tény hogy vannak előnyei az iptv-nek, de az áramfogyasztás és a többnyire nehézkes kezelhetőség a hátránya, utóbbi az idős főleg 70-80 éves embereknek jelent nehézséget, sajnos a nagymamám is küzd az iptv-vel, csak a csatornaváltást, hangerőt ki bekapcsot tudja, a többit meg hiába magyarázom el neki csak belezavarodik. Míg a tv-k főleg a márkásak(Lg, Samsung, Sony) menürendszere kiforrott logikus felépítésű, a távirányítóik is, ezért időseknek is viszonylag könnyen kezelhetőek. Az IPTV boxokról ez már nem mondható el, ahány szolgáltató annyi fajta menürendszer, távirányító, cseppet sem logikus gombkiosztással, menüfelépítéssel. Az IPTV a drága pénzen megvett tv-t(az alap 80 ezres 32" FullHD tv is drága a magyar melósfizetéshez képest) egyszerű monitorrá degradálja, ami nem jó :(( Ha adnak IPTV-t akkor adjanak mellette DVB-C-t is, sokan nem akarják hogy még egy készülék ott villogjon a tv-jük alatt. Kellene egy nyílt IPTV szabvány amit minden TV gyártó és szolgáltató elfogad és támogatja készülékeiben, de a szabványosítás hosszú idő akár 10 évet is igénybe vehet, és addig a DVB-C adás kötelezővé tétele a médiatörvényben, lehet a megoldás. Az EUnak elő kellene segítenie egy nyílt EuroIPTV szabvány létrejöttét aztán ez idővel bekerülhetne a készülékekbe, és egy idő után csak ilyen készüléket lehetne forgalmazni, ezzel végleg kiszorítva az áramzabáló dobozokat.
2015. dec. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!