Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A ma gyártott televíziók is...

A ma gyártott televíziók is fognak élni 30 évig mint a régiek?

Figyelt kérdés

Annó mamám vett egy feketefehér televíziót, majdnem 20 évig ment, aztán a következő az már színes volt és pár éve romlott el, az meg több mint 20 évig volt jó, meg egy másik amit másik szobába vettünk az is már 13 éves ( még képcsöves ) és a távirányítóján kívül semmi más meghibásodása nem volt, az is azért mert leejtettük.


A ma árult televíziók közül ha egy nagy szobába szeretném venni akkor kell legalább 80 centis és hogy ne legyen ramaty a képminősége, kell belőle full hd minőségű, ezek ahogy nézegettem őket neten és üzletekben általában 70-80 ezer forinttól vannak, amit megmondom őszintén sajnálok értük, de ha vinné vagy 15-20 évig akkor már más a helyzet.



2015. dec. 3. 21:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Annyit nem ,de nem kell bene ,nekem lg tv van 4-5 éves és megy ,idén volt elöször szervizbe mert kép nem volt csak hang elvitük és megjavitoták ,lenovo laptop 5 éves szervizben még nem járt .ha 10 évig birják az már jó.
2015. dec. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

én 91-es születésű vagyok, én már csak arra a nagy színes orionra emlékszem, azthiszem 7 vagy 8 csatorna volt rajta és a picike kis gombok alatt volt egy lenyitható kis ajtó ami alatt minden gomb alatt volt egy kis tekerhető valami amit egy kis piros pöcökkel kellett tekerni, meg olyan volt hogy volt a képernyő előtt egy plusz üveglap ami rögzített de pár pöcök kipattintásával levehető volt...



nekem vettek szüleim a szobámba 2002 körül egy kis 37 centis orion tv-t ( még mindig az a legjobb a meglévőek közül ) aztán ők lecserélték egy ilyenre a fent említett tv-t azthiszem max 1-2 évvel később mert végleg meghalt egy iyenre:


[link] ( ez most haldoklik ( a képe be van mágneseződve, de raktunk a tetejére egy mágneses csavarkiemelőt ami ottvolt majdnem egy hónapig, aztán levettük és azóta semmi baja ) aztán van egy ilyen is ami tesómé volt de ez a sarokban hever mert nem ad képet. Mellesleg ez a legújabb :


[link]


az én tv-met odaadtam tesómnak mert én nem igazán használom, mert gépről filmezek de most szeretnék magamnak is egy tvt... és konkrétan ezek között vacillálok:


[link]


[link]


[link]


[link]


Még nem tudom melyik lesz mert ez még majd jövőre lesz, de legjobban az lg felé húz a szívem.

2015. dec. 4. 11:19
 13/15 anonim ***** válasza:
Inkább Samsungot vegyél, ha tönkre is megy, könnyebb bele alkatrészt találni mert itthon is gyártják.
2015. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A manapság gyártott tévék már 10 évig sem mennek el, bedöglenek. a régifajta tévék, elmentek 20-30 évig is.
2016. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A régi tv-ék közül is romlott el az első 2-3 évben jó pár darab.


De nem mindegy, hogy a régebbi gyártású CRT (képcsöves) tévék esetében 1000 legyártott darabból a használatba vétel után 2-3 évvel elromlott 10-20 darab vagy egy modern lapos "izé" 1000 darabja közül elromlik 100-150 (vagy még több)darab.



Az egyik haverom dolgozik a samsung márkaszerviznél. A haverom már 28 éve tévéket javít az ö állítása szerint ezek a lapos "izék" a közelében sincsenek minőségileg a régebbi CRT tévéknek. A szervizük tele van a hibás 2-3 éves tévékel. Régebben ennyi szinte új tévét soha nem javítottak.



Van neki egy CRT Tomshon tévéje de azt mondta hogy nem cserélné le soha egy laposért.



Nekem is azt mondta - hogy ameddig csak lehet tartsam meg a régi tévénket - ameddig javítható addig ne cseréljük le egy rosszabb minőségű laposra.



Az egyik szomszédom LG-je 4 éves ha hiszed ha nem már háromszor volt javítva.

2016. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!