Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy basszuscsapda ha takarásba...

Egy basszuscsapda ha takarásban van pl. egy bútor mögött, akkor még működhet megfelelően? Sok bútorom van, így az egyik sarokba nem is tudnék basszuscsapdát tenni, a többibe is csak úgy, hogy takarásban lennének. Csak a szoba felső sarkai szabadok.

Figyelt kérdés
Kis szobám van, kis teljesítményű 5.1-es rendszerrel. A mélynyomót hiába pozicionálom ide-oda, nem kapok megfelelő basszust (70 hz alatt szinte alig hallok valamit, 85-90 hz között hatalmas kiemelést tapasztalok, valamint feljebb is vannak kiemelések, kioltások). Úgy döntöttem megpróbálkozom olcsóbb basszuscsapdákkal, csak nem tudom érdemes-e.

2015. dec. 5. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Kis szoba. Bosszantó saját rezonanciafrekvenciákkal.

Ne akarj olyan mély hangot meghallani, aminek a hullámhossza már "nem fér el".

Gondolom a szobád hossza 3,5 - 4 méter között van.

Akkor ne akarj bepréselni egy 5 méteres hulláhosszt.

2015. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a rendszer kvalitásainak gyengesége miatt "buffog", ezen basszuscsapdával nem fogsz tudni érdemben segíteni. Az fontos, hogy a pozíció csak a közép és magas hangoknál fontos, a mélyomót teheted akárhová, a hang forrását, pozícióját nem fogod tudni meghatározni.
2015. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én mindenhol azt olvastam, hogy pont az ilyen kicsi szobákat mint az enyém (hossz. 3,7 m, szél. 3,2 m, ma. 2,7 m) érdemes csillapítani. Én is úgy vélem, hogy a mélynyomó a nagyobb ludas, és már gondolkodtam azon, hogy vegyek egy minőségibbet (már ki is néztem egyet). Nekem a legfontosabb, hogy viszonylag egyenletes legyen a mélyhangkép. Van erre megoldás egy ilyen szobában vagy kénytelen leszek hagyni, hogy a sok 'buffogás' széthasítsa a fejem?
2015. dec. 5. 03:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én szobám kb 4,5x3m. Logitech Z623-mam van, és olyan mély hang van, hogy lerepül az ember feje. Nem a szobával lesz ott a gond.
2015. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A te szobád szinte tökéletes, mivel téglalap alakú, az enyém meg majdhogynem kocka. A kocka alakú szobákban a mélyhang eloszlás nagyon egyenletlen. Úgyhogy lehet mélynyomót is vennem kell meg basszuscsapdát is.
2015. dec. 5. 11:58
 6/10 A kérdező kommentje:
téglatest* bocsi a matekosoktól
2015. dec. 5. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy lerepül az ember feje, nem jelenti azt, hogy jól is szól. Ha az előbbi a cél, olcsóbb egy dupla 15 colos somogyi mélynyomó, egy 2x100wattos régi sztereó erősítővel, meglesz a 140 decibel átlagban akkora szobában. +-10 decibeles tűréssel, ami ritka sza_r.

70%-ban a szobádat fogod hallani. Egész szobában egyenletes mélyhangot úgy sem tudsz reprodukálni. Egy hallgatási pozíciót kell kiválasztani, 1-2 m^2-es területet, ott lehet variálni, és nagyjából egyenletes hangzást elérni.

Nem hiszem hogy sokra mennél a basszus csapdával, a 2 vagy 4 mélysugárzós kísérletezésekkel annál inkább. Főleg ha fokozatosan tudod változtatni az összes sub fázisszögét a bemenő jelhez képest.

2015. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, jól szól. A SAL-t meg nagy ívben kerülöm. Csak azt mondtam, hogy tud olyan mélyet is, azt nem, hogy folyamatosan úgy hallgatom. Beállítottam magamnak, és úgy jó. Abban viszont igazad van, hogy ki kell jelölni, hogy hol hallgatod. A gép előtt pont jó, de ha leülök az ágyra, akkor már kicsit sok a mély.
2015. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi, én kis szobában sem használnék olyan kis nyomót, mivel számomra hamis a hangja, csak 15"+. De a zenei hallás az egyik legszubjektívebb dolog a világon, kár is ezen vitatkozni. :) Ami rendelkezésre áll, vagy ha külön erre a célra szánsz pénzt/időt, abból kell kihozni a te feltételeidhez a maximumot.
2015. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szubjektivitástól függetlenül, a SAL meg az egyik legjobb ár/érték arányú termékcsoport a piacon. Ha tudod mire való. Ha hozzádvágnak egy 10 colos nyomót 5 eft-ért, nem kell elvárni tőle hasonlót sem, mint egy 70-80 eft-os nyomótól. A 70-80 eft-os meg nem szól annyival jobban, amennyivel többet elkérnek érte. Úgy ahogy a negyed milliós szóró sem szól 3 kategóriával jobban, mint az előbb említett 70-80 eft-os.
2015. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!