Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A-B erősítő autóba, min 1000w...

Gábor t kérdése:

A-B erősítő autóba, min 1000w rms 4 csatorna, stabil 2 ohm? Hertz hp802 majdnem jó, de csak 2 csatornás. Ebben szeretnék segítséget, és ötleteket kérni, köszönöm.180ezer fölé nem tudok menni.

Figyelt kérdés

2015. dec. 14. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Tullképpen nem is értem mit kérdezel.
2015. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

Gladen Audio XL 250c4 megfelel?

egyébként mire kell ilyen erős 4csatornás?

mit fog hajtani?

2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm meg nézem :)
2015. dec. 14. 18:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Majdnem jó, de ment a zöld :) Hertz HX 300 D.5 Ebből kéne kettőt hajtani, plusz a közép-magas.
2015. dec. 14. 18:30
 5/9 dirtboy ***** válasza:

ha rám hallgatsz akkor nem 4 csatist keresel. alapból a 4csatisok nem nyomóhajtásra vannak tervezve,nem elég stabil a tápjuk.

a hertz nyomód ha jól tudom 2x4ohmos. kettő van belőle,ha kettőt párhuzamba kötnéd egy 1 csatornás erősítőre akkor 1ohmal terhelnéd.

így sokkal konyebb lenne elérni a kívánt erősítő teljesítményt.


hogy miért A/B osztályt keresel nem tudom,van aki szerint más a hangja mint a D-é. Én nagyon nem hiszek benne hogy azon a kb 50-60hz-es tartományon amin szólnak a nyomók ki lehetne hallani hogy A/B vagy D ről szólnak.

volt már a kocsimban olyan személy aki A/B párti nyomó esetében is de végül megdicsérte az enyémet és nálam D ről szólnak. /DLS CAD-15 ről/


szerintem jobban járnál egy izmos monoblokkal amit 1ohmal terhelnél.

2015. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen , köszi már azokat nézegetem :)
2015. dec. 14. 18:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam az ab-re mert van ilyen erősítőm, szépen szól de kicsi a teljesítménye, de van d-s magnatom , búgni tud nagyon, de ocsmányúl szól. Ezért gondoltam , hogy egy tisztán szóló, dinamikus, nagyobb teljesítményű erősítőt keresek.
2015. dec. 14. 19:04
 8/9 dirtboy ***** válasza:

igen ez így van,A/B osztály szebben,részletesebben szól. velük szokás közép és magassugárzókat hajtani,sok esetben mélyet is.

ha viszont nagy teljesítmény szükséges akkor digit erő jobb választás szerintem.

persze ugyan úgy mint A/B esetében, D nél is vannak minőségbeli különbségek.

2015. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké. köszi a segítséget. :)
2015. dec. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!