Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék venni egy új TV-t....

Szeretnék venni egy új TV-t. Nincs rajta scart csatlakozó. Eddig a UPC beltéri egységemet AV csatlakozóval kötöttem össze a tv-vel. Most hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Ez lenne a választott TV:

[link]

A beltéri pedig: HUMAX UD-FOX


2016. jan. 2. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak hozzá adni AV-SCART átalakítót, ha nem adnak akkor külön kell venni. De azért illene a beltériden lenni HDMI csatlakozónak és akkor azzal kötnéd össze. Ha nincs akkor pedig AV pedig biztos van az új tévén is tehát akkor ugyanúgy AV-val kötöd össze mint eddig volt.
2016. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem Humax UD-Fox HD beltérid van, akkor kérj cserét a UPC-től és ingyen cserélik, erre a TV-re nehogy már analógba kösd rá a beltérit! Akkor nincs is értelme ilyen csili-vili TV-t venni, maradhatnál egy CRT-nél! UPC, HD-s beltérijén van HDMI csatlakozó, így HDMI kábellel rá tudod kötni a TV-re, ellenőrizd a boxodat, hogy milyen kimenetek vannak rajta, lehet HD-s boxod van, s akkor nincs is semmi teendőd, a TV-hez remélhetőleg kapsz egy HDMI kábelt, ha nem, akkor egyből vegyél hozzá 1-et (legalább 1-et).
2016. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem HD a beltéri, hanem az egyszerű, rögzíteni sem képes, meg nem visszatekerhető vele az élő adás, stb.

Egyszerű tv néző vagyok, fogalmam sincs mit jelent az, hogy analóg módon csatlakoztatni, meg ilyenek.

A leírásban van a Tv-n scart csatlakozó, a valóságban nincs.

A scart és az AV nem egy és ugyanaz?

Mert eddig a képcsöves Tv-t egyszerűen az AV csatlakozóval kapcsoltam össze a beltérivel.

2016. jan. 3. 14:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy egyszerű TV néző vagy, ezzel nincs is semmi gond ha nem értesz ezekhez, de ettől függetlenül tényleg ajánlom, hogy kérj a UPC-től egy HD-s boxot, lehet, hogy úgy kapsz csak, ha 1 hónapra előfizetsz HD csatornákra, nem tudom, én saját boxot használok (műholdashoz) de ha elő is fizetsz 1 hónapra HD csatornákra, akkor a köv. hónapba lemondod, a boxot nem fogják visszacserélni az öreg boxodra! Nem véletlenül ajánlottam ezt a megoldást, mert még ha egy átlag TV néző is vagy, aki nem ért ezekhez, a szemed az nem rosszabb az enyémnél, és 100%, hogy látod majd a különbséget HDMI-vel csatlakoztatott HD-s box és egy analóg kimenetet használó SD (hagyományos felbontású) box között.

Egyébként nem lehet, hogy ennél a TV-nél is alkalmazva van ez a (sajnos nem tudom a nevét) speciális scart csatlakozó, amit az ilyen vékony TV-kre találtak ki?


Az AV és a Scart nem ugyanaz, az AV-t általában a RCA vagy Jack csatlakozású audio-video kimenetre szokták mondani.

2016. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hű, nem lett könnyebb a dolgom...

Nekem ez totàl kínai.

Persze én is szeretném a lehető legtöbbet kihozni az új Tv-ből, ha már majd 100E-t adok érte.

Ezért is kérek segítséget.

A boxnak utánajártam, nem cserélik le csak úgy, mivel ez a kettes számú beltéri egység. Plusz havi 1500Ft-ot kellene fizetni, mert nálunk az egyes beltéri az a HD. De hát az nem az enyém.

Ennyit meg pluszban nem adok már ki.

Lényeg a lényeg, milyen csatlakozóval milyen módon kapcsoljam össze őket, hogy frankó legyen?

Köszi

2016. jan. 5. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazad van! Valóban leakasztanak ezért 1500Ft-ot!

Az egy kicsit sok. Ahol a fő beltéri van, tehát ahol a HD-s beltéri van, ott szükség van a HD-s beltérire? Az egy HD képes TV, és HDMI-vel van rákötve a TV-re? Ha nem, akkor cseréld fel a két boxot! (bár biztos szükség van rá, nem véletlenül kérték... :D )

Igazság szerint a UPC Direct akkor éri meg igazán ha saját készülékeket használsz, mert a legcsóróbb 15 ezer forint körüli boxnál is elérhető a felvétel, a megállítás funkció és a HDMI kimenet is, ezért használok én is saját boxot. Alaphelyzetben spórolsz 1000Ft-ot, mert ennyivel olcsóbb a havidíj ha saját box, s ha még hozzászámolod ezt az említett 1500Ft-ot is, akkor 3500Ft-ot spórolsz havonta, ha így nézzük egy beltéri ára visszajön 10 hónap alatt.

Ehhez "csak kártyás" előfizetés kell, a UPC csak kártyát ad neked, a boxot magadnak kell megvenni, beállítani. Nem mertem nálad ezzel nyitni, mivel mondtad, hogy nem nagyon értesz ezekhez a dolgokhoz, így má' bocs, de esélytelennek tartottam, hogy magadnak beüzemeled (mivel a UPC nem vállal erre szerelést).


A jelenlegi boxodat, a TV-hez úgy tudod csatlakoztatni, hogy veszel egy Scart-RCA kábelt, mivel RCA van azon a TV-n is, amit linkeltél. Ez a legegyszerűbb módja, de a képminőség enyhén szólva is szar lesz. Eleve nem túlzottan élvezhető a magyar műholdas szolgáltatók SD csatornáinak képe egy laposTV-n, pláne ha nagy, de sokat tud rajta javítani, ha HDMI-vel van csatlakoztatva, csak ezért mondtam, hogy törekedj arra, hogy így legyen, de hát ha így áll a helyzet, s nem vállalod azt az 1500Ft-ot pluszban, akkor ez az 1 megoldás maradt! Ilyen kábelt keressél: [link] Ahol a TV-t veszed, ott szinte biztos lesz ilyen kábel is!

2016. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na mostmár minden világos! :)

Köszi! Lehet, hogy beszerzek egy beltérit vagy előfizetek második HD boxra.

Mindenképp írok, ha lesz kérdésem. Ill ha végre megveszem a TV-t.

Mégegyszer köszönöm!

2016. jan. 7. 20:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a belinkelt TV-ről mi a véleményed? Vegyem, ne vegyem?
2016. jan. 7. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Rossz embert kérdezel erről, ki nem állhatom a LED-LCD TV-ket. Sokakat lenyűgöznek az élénk színek, számomra ez ilyen "műanyag hatás", én nem szeretem, a természetes színeket kedvelem, nekem a fű zöld legyen, olyan zöld, amilyet a két szememmel látok, ha kinézek tavasszal az ablakon, ne olyan zöld, amilyen egy rajzfilmben. Persze van olyan LED-LCD, amin a színeket belehet állítani úgy, hogy az természetes legyen (de ahhoz ezeket a hülye képjavító, meg szín javító funkciókat semmiképp sem szabad alkalmazni), de ez nem feltétlenül igaz a LED-LCD-re. Én Plazma párti vagyok, de az a technológia meghalt, a LED-LCD-t technikai visszafejlődésnek tartom a Plazmához képest. A LED technológiában a Plazmához képest technikai előrelépés (én úgy gondolom) az OLED, magyarul a LED háttér világítású LCD TV-nek meg sem szabadott volna születnie, csak türelmetlenségből született meg. Érdekes módon a LED TV-ket mindig a szép feketével reklámozzák, ill. arra tették a hangsúlyt, mikor megjelent a piacon, hát azon sem tökéletes a fekete, teljesen mindegy, hogy az Edge vagy direct, azt a feketét, amit az OLED vagy a Plazma produkál, azt nem tudja, de ez senkit sem érdekel, mert a hagyományos LCD-hez tényleg sokkal szebb a fekete, ill. van fekete! A Plazmával nagyon mostohán bánt a piac, főleg a magyar piac, addig, míg nálunk ezerrel tolták ezelőtt 5-6 évvel a hagyományos LCD TV-ket, később a LED-LCD-ket, addig pl. számos nyugati országban, (Németo. Anglia) a Plazma volt az 1. helyen.

Nálunk a Plazma úgy nyitott (ahogy máshol is, csak az út volt hosszabb, amit bejárt), hogy boldog boldogtalan tudta (még ha nem is volt műszaki beállítottságú) hogy a plazma zúg (a hűtőventilátor miatt); a kép beég (pl. karikák, logók, 4:3-as 21:9-es fekete sávok); vastag; nehéz; és borzasztóan sokat fogyaszt. Nos a Plazma mint technológia is sokat fejlődött, s az utolsó modellek amik Mo-on is kaphatóak voltak, már nem fogyasztottak sokat (150W körüli fogyasztás 130 centis méretnél), a beégés egy funkciónak köszönhetően kb. 4-5mp-ig tart, utána eltűnik, a zúgást is megszüntették (passzív hűtés), jelentősen vékonyabbak lettek, gyak. nem vastagabb egy LCD TV-nél, a súly nem változott, de sosem értettem miért tényező, nem kell tartani a TV-t, tartja azt egy konzol vagy egy TV állvány.

No ez a kezdeti rossz indítás azt eredményezte, hogy a technológia meghalt. Nálunk előbb, mert a felvásárló piac sokkal kisebb, nyugaton később. Szóval mindent összevetve ha 2016-ot nézzük a Plazma megérdemli a hanyatlást, csak nem a LED-LCD mellett, hanem az OLED mellett, így az én véleményem az, hogy a Plazma előbb halt meg, mint hogy azt megérdemelte volna.

Terjedtek olyan pletykák is, hogy a LED-LCD élettartama sokkal hosszabb, mint a Plazmáé, a Plazmát tudjuk, hogy nem húzza olyan sokáig, mint egy Kékes TV de akkor, mikor ezek a hírek terjedtek szájról-szájra, még senkinek nem volt tapasztalata abban, hogy a LED-LCD meddig bírja, magyarul ez üres szájtépés volt.

Szóval én abban reménykedem, hogy az én Plazma TV-m szolgál addig, míg az OLED ára normalizálódik, mert eléggé elkeserednék, ha le kellene cserélnem LED-LCD-re.

Amit leírtam, a felhasználók állítom 90%-a pont leszarja, nem látja és nem is érdekli, szóval ez nem olyan dolog, ami a többséget foglalkoztatja, magyarul ez ne bátortalanítson el a linket samsung megvásárlásától.


Konkrétan erről a TV-ről nem tudok neked mit mondani, látni kell, ha bemész egy boltba, látod, eltudod dönteni, hogy tetszik-e amit látsz vagy sem, ki van rakva vagy 20 másik típus, látod a különbségeket.

2016. jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod.

Hmm, igen én a televíziók terén valóban nagyon elmaradott vagyok. Szóval én is azt hittem, hogy létezik még plazma tv, majd az eladó srác kiröhögött. Na hát baromi jól esett...

OLED? Hát igen, láttam a különbséget az LCD és az OLED képe között. Szerintem még mindig ott van az állkapcsom az üzlet padlóján...

De amíg 110E nettóból egyedülálló anyaként létezem, addig szerintem meg fogok elégedni a 90ezres TV-vel, amit úgyis a 10 havi 0% THM-re veszek meg.

Már nagyon bánt, hogy a lányom karácsony óta nem tud tv-t nézni, de mivel ez nekem egy ilyen nagy kiadás, ezért böngésztem folyamatosan a kínálatot, az árakat, a véleményeket.

Más szerintem kocsi vásárlásnál sem ennyire körültekintő.

Igazán nagyszerű, hogy neked ilyen szakértelmed van a témában, még biztosan kérni fogom a segítséged.

Köszönöm

2016. jan. 9. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!