Ethernet kábel elosztás. Hogyan kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tehát adott egy splitter a bejárati ajtónál, ugye onnan megy a kábel a routerbe, ami a nappaliba van. Az én szobámba beszeretném vezetni az ethernet kábelt, viszont a routertől sajnos nincs lehetőségem. Mindenképp a a bejárati szűrő után kellene egy Y elosztó, amiből ugye az egyik a routerbe menne, a másik pedig a szobába. Ez így működhet? A neten már találtam hozzá elosztót. Egy ilyennel megoldható lenne?

[link]

(Egyébként egy Xbox One készülékhez kellene a kábelen az internet, mivel sajnos a routertől nem kap megfelelő Wifi jel erősséget. Esetleg ha így nem jó akkor valaki tudna rá más megoldást, hogy nagyobb legyen a szobába a jelerősség? Bár én bízom ebben a kábel szétosztásos dologban.) Köszi előre is!



2016. jan. 4. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A router mögül tudod csak elosztani a kapcsolatot, ezzel az elosztóval egyidejüleg csak az egyik helyen működne az internet
2016. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a routertől kellene vezetned, nagy valószinűséggel nem fog működni ha nem onnan vezeted, esetleg még a routerhoz vehetnél erősebb antennát pld 10 dbi -eset az megoldaná a dolgot sztem
2016. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hello, ennek az Y elosztónak a te esetedben semmi értelme sincs és nem is használna. Az UTP kábel 8 eres, ebből otthon általában 4-et használsz, 2-t küldésre és 2-t fogadásra. Azért kell 2-2, mert pozitív és negatív vezeték van ezekből. De mivel maga a kábel és a csatlakozó 8 eres, ezért akár egyszerre 2 különálló netkapcsolatot tudsz egy kábelen küldeni ezzel az Y kábellel, ha a kábel mindkét végére raksz. Viszont elosztani a jelet nem tudod, mivel digitális, plusz még mindenféle hülyeség.

Vegyél egy olcsó switchet és azzal oszd el a netet. Viszont ha onnan a net ami jön és el szeretnéd osztani rögtön a modemből jön akkor mindenhogyan előbb a routerbe kell kötnöd és csak utána tovább, tehát akkor már nincs értelme elosztani semerre sem, mivel a modemből jövő jel, nem olyan "net" hogy bedugod a gépbe és lesz, hanem a routerbe kell dugnod, ahol azt beállítva a kábelen keresztül bejelentkezik a szolgáltatóhoz és úgy kapsz IP címet.

2016. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!