Nyugta elveszett, garancia levél megvan. Vissza adják a pénzt?

Figyelt kérdés
laptopszervizben a gepemet megjavitottak, majd tobbszor is visszavittem hogy nemjo. most utoljara azzal hivtak h nem lehet javitani, visszaadjak a penzt. megorultem a dolognak h legalabb a penz megmarad az alap bevizsgalasi dij kivetelevel. kesobb hivtak h nyilvan csak akkor ha viszem a nyugtat. szerintem nem is adtak, vagy elkevertem, de a garilevelen ottvan minden reszlet, ár stb.. vajon visszakapom a penzem?
2016. jan. 11. 16:12
 1/9 anonim válasza:
Nem.
2016. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"1.tévhit: „Garanciális igényt csak számla vagy blokk birtokában érvényesíthetünk.”


Jótállás – köznapi nevén: garancia – esetén előfordul, hogy a kereskedő a számla vagy blokk bemutatásához köti a termék garanciális javítását, cseréjét.


A vonatkozó Kormányrendelet tényleg előírja, hogy a vásárlónak kell bizonyítania, hogy az árut valóban a kereskedőnél vásárolta. Ennek legegyszerűbb módja pedig valóban a vásárlást igazoló számla/blokk bemutatása.


Azonban a vásárlás tényét nem csak számlával vagy blokkal lehet bizonyítani. Így például, ha rendelkezünk a kereskedő által adott jótállási jeggyel, és abból az eladó személye és a vásárlás egyéb adatai megállapíthatóak, akkor a kereskedő blokk hiányában is köteles garanciális kötelezettségének eleget tenni."

forrás: [link]

(2015-ös cikk)

2016. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet

az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról


1. § ...(3) Az e rendelet szerinti jótállás érvényességéhez, valamint a jótállásból eredő jogok érvényesítéséhez a vállalkozás az e rendeletben foglaltakon túl további követelményt nem támaszthat a fogyasztóval szemben, kivéve, ha a fogyasztási cikk megfelelő üzembe helyezése más módon nem biztosítható és a követelmény teljesítése nem jelent aránytalan terhet a fogyasztó számára.

(4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a vállalkozást megillető jogok a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.

...

4. §7 (1) A jótállásból eredő jogok - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - a jótállási jeggyel érvényesíthetőek.

...

(3) A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát - a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal érvényesíthetőek.

2016. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem én, ezt olvastam énis, a garanciális javitáshoz nem is kértek sose nyugtát...ám de mivel miután jovolt a gép majd ujra és ujra elöjött ugyan az a hiba amivel odavittem most utoljára azt mondták h nem javitható, tehát viszaadják a pénzem.. tehát most nem a garanciális törvények érdekelnek hanem a pénzviszafizetési törvények amikben nemtaláltam az esetemhez illőt... jozan paraszti ésszel nyilván odaadják hiszen a garanciapapiron ottvan minden info, többször jártam náluk stb, de mégis ha nem jo fejek akor bukhatok egy nyomorult kis papiron elég sok pénzt.. ugye?
2016. jan. 11. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a jótállásból eredő jogodnak a cég úgy kíván megfelelni hogy javítás, vagy csere helyett a termék árát fizeti vissza, akkor igen, ehhez is elég a jótállási jegy
2016. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kinyomtatva viheted a jogszabályt:

[link]

2016. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen de eskuszom nemtalalom azt a reszt ami az esetemrw illik, bemasolnad kerlek? nagyonrendesvagy !
2016. jan. 11. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:

"4. § (1) A jótállásból eredő jogok – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a jótállási jeggyel érvényesíthetőek."


Újra linkelem, mert most néztem, a korábbi egy régebbi változata:

[link]

2016. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na nyilvan nem adtak vissza a penzt. elkuldtek a fogyasztovedelemhez h kell nekik valami igazolas arrol h nekem blokk nelkul is visszaadhatjak a penzt mert nekik a blokkal egyutt kell iktatni a penzvisszafizetesi igazolast kulonben megbuntetik oket.. blokk masolatot nemtudnak adni mer online kasszaval dolgoznak,hivogatom a fogyaaztovedelmet, kuldenek a navhoz es forditva..
2016. jan. 12. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!