Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy LG 32LN5400-as TV-m,...

Van egy LG 32LN5400-as TV-m, hozzá egy Philips HTS 3300 házimozi rendszer és DigiTV van bekötve, HD beltéri egységgel (Kaon NA1000HD). Megvalósítható-e és ha igen, akkor hogyan, hogy a TV hangját az 5.1-es hangszórókon halljam?

Figyelt kérdés
Amikor a szerelő anno kihozta ezt a beltéri egységet megkérdeztem, hogy össze tudom-e valahogy kötni a TV-t az 5.1-es hangrendszerrel, hogy a TV adásokat és ha pendrive-ról vagy külső vinyóról nézek filmet, azt az 5.1-en halljam. Azt válaszolta, hogy megoldható, csak vegyek egy euroscart átalakítót (van rajta input és output állapotú kapcsoló, próbáltam mindkét állapotban, de nem működött. Melyik állapotban kell hagyni? ), ezt dugjam be a HD beltéri egységbe, kössem össze kábellel a DVD lejátszóval. Ezt meg is tettem, de sajnos ezek után sem tudtam sehogy megszólaltatni az 5.1-et. Kerestem a TV menüjében is és a DVD lejátszó távirányítóján is, sajnos eredménytelenül.

#LG #5.1 #Digi TV #TV #házimozi #HTS 3300 #HD beltéri egység
2016. jan. 30. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
optikai kimenet van a beltérin vagy a tv-n? és bemenet a házimozin?? ha van akkor igy kösd össze
2016. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gyártó honlapja alapján a TV-n van 1db digitális audio kimenet (optikai). A beltérin 1 db S/PDIF (OPTICAL) kimenet van (a felhasználói kézikönyv azt írja S/PDIF kábel segítségével lehet hangrendszert csatlakoztatni a beltérihez). A házimozin sajnos nem látok. Ott audio és aux-in kimenetek vannak.

Találtam a házimozi hátuljáról egy képet neten:

[link]


Valahogy azért meg lehet oldani?

Előre is köszönöm a segítséget!

2016. febr. 1. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
TV-n vagy a boxon keress RCA kimenetet (out). azt kösd a mozi RCA hoz. vagy SCART (százlábú), átalakitóval.
2016. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A TV-n szerintem nincs RCA. A gyártó honlapján legalábbis nincs feltüntetve:

[link]

Bár ez mintha az lenne. Ez a kép a TV hátuljáról van:

[link]


A boxról ezeket a doksikat találtam. Szerintem azon csak scart van:

[link]

[link]


A házimoziról ezeket találtam:

[link]

[link]


Most a boxba egy euroscart átalakító van dugva, abból a kábel megy a házimozi audio és aux-in csatlakozóiba.


Ami furcsa, hogy az audio beállításokban csak ehhez hasonló lehetőségek vannak:

[link]


(Ez nem smart TV, így LG Sound sync (Wireless) lehetőség nincs és Headphone-t sem látok)

Lehet, hogy csak optikai kábellel lehet összekötni házimozival?

2016. febr. 1. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
semmi köze a smart nak a hang hoz. kimenetek és a bemenetek a lényeg,hogy a legjobb minőségbe menjen át a tv ről a mozira. ugylátom neked a mozi scart-ja végett, ez a legjobb megoldás. de legjobb ha a boxbol megy a mozira közvetlen. de sajnos a scart nem tudja a legjobb (HD) hangot visszaadni.
2016. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mozid sajnos keveset tud.
2016. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor az Audio és az Aux-in csatlakozokkal nem lehet átvinni a hangot? Az euroscart átalakítót is felejtsem el és simán egy scart kábellel kössem össze a boxot a házimozival?

Igen, a házimozi már kb. 10 éves. Nem mai darab, eljárt felette az idő. Sokkal szebb lenne a hangzás HD hanggal vagy nem hallatszódik annyira a különbség?

2016. febr. 10. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!