Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olyan tablet, amin jol lehet...

Olyan tablet, amin jol lehet rajzolni? Mangat

Figyelt kérdés
Tudnatok olyan tabit ajanlani, amin jol lehet rajzolni, szepen, aprolekosan, eles vonalakkal? Tudom van oriasi akar fel millioert is. En a tizezres kategoriat celoznam meg. A kijelzo minel nagyobb annal jobb persze. Olyan is jo, ami kifejezetten rajzra valo, van rajta program vagy letoltheto ra stb. Mangasan szeretnek rajzolni vele. Amihez van kifejezetten cerka az elvileg nagyon jo. Legyszi markat es valami tipust vagy linket a lehetosegekrol, vagy amit ajanlanatok.:)

2016. jan. 31. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azok a jobbak, amikhez van speciális toll, mert azoknak nagyobb az érintési felbontása. Mert az ilyen hagyományos érintőseknek nem túl jó a felbontása. Még a rezisztívnek, tehát a nyomogatósnak is jobb, mint a kapacitívnak, de olyanok meg már nincsenek vagy nem is nagyon voltak.

Én múgy akkor már mindenképpen digitalizáló táblát ajánlanék, azok direkt rajzra vannak és vannak már nem olyan nagyon drágák is.

2016. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi. Melyik tipus lenne jo szerinted?
2016. jan. 31. 23:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a wacomokat mondják a legjobbaknak, de azért a többi is használható. Elég nagy árkülönbségek vannak a különböző modelleknél (főleg a méret miatt), szerintem inkább a pénz dönt, hogy melyiket választja az ember, legalábbis nálam.
2016. jan. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen enis azon gondolkozom hogy mivel nem ertek hozza nyilvan azt hiszem hogy az 50 ezres a jobb mert dragabb de lehet a 20 ezres ugyanazt tudja.. Szoval az erdekelne, hogy csak a tablamerete adja az arat? A rajz, a vonalak, az elesseg mindegyiken attol meg ugyanolyan?
2016. febr. 1. 00:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a mérettől függ az áruk meg a márkától, de azért nem ugyanolyanok, számít valamennyire, hogy nyomásra mennyire érzékeny, pl. mondjuk egyik 1024 nyomásszintet tud megkülönböztetni, másik többet vagy kevesebbet, meg persze a felbontása, szoktak lenni extra gombok a táblán, a tollon, van amelyik háttérvilágításos, van amelyikben kijelző is van, tehát látod rajta is a rajzot, nem csak a monitoron, stb. Mondjuk ez utóbbiak már elég drágák. :) Neten kicsit szét kell nézni, hogy melyik milyen. Youtube-on is biztos vannak elemzős videók.


Kezdésnek itt van mondjuk ez (nem pesti, de most mindegy):

[link]


(Mondjuk hülyeséget is írnak, mert az S-es meg M-es is 7"-nak van írva, de mindegy.)

2016. febr. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még olyan is van pl, hogy dőlésérzékenység a tollnál, szóval van sok tulajdonság.
2016. febr. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi. Meg egy aprosag nem tiszta mert tenyleg neztem videokat. Miert dugjak ra a gepekre es a szamitogepen rajzolnak? Akkor mi ertelme a tablanak? En olyat keresek amin rajzolhatok a tableten, elmenthetem meg minden es max atteszem a gepre, azert csatlakoztatom ra. Vagy akkor mi ertelme kulon venni ilyet ha ugyis gepen lesz a rajz..? Vagy lehet gepen is meg ott is rajzolni? Bar akkor szinten nem ertem minek annak ilyen, aki gepen akar rajzolni. Segitenel?:)
2016. febr. 1. 04:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából csak egy beviteli eszköz, olyan, mint az egér. Csak egérrel nehéz rajzolni, plusz nincs nyomásérzékenység, dőlésszög, ilyesmi. Szóval ez imitálja a tollal való rajzolást. Ugyanúgy hozzá van kötve egy vezetékkel a géphez, mint az egér. (Vannak vezeték nélküliek is.) De a képet nem látod rajta, nem látszik rajta semmi, csak a monitoron. Illetve van olyan, amin kijelző is van, tehát látod is rajta a rajzot és érzékeli is, de az nagyon drága. Igényel egy kis megszokást, hogy a táblán rajzolsz és a monitort kell nézni, hogy mit is csinálsz, de ez az egérrel is ugyanígy van, az asztalon mozgatod, de a monitoron lévő kurzort nézed, illetve azt mozgatod, nem az egérrel törődsz.

Ha van tableted kipróbálhatod milyen azon rajzolni, van sok rajzprogram rá. Sőt, azt hiszem olyat is lehet (olvastam róla, de már nem emlékszem pontosan, hogy mire jutottak), hogy tabletet használsz beviteli eszköznek, tehát rajztábla helyett. De úgy emlékszem nehéz megoldani és nem nagyon éri meg, mert nem tudja azt nyújtani, mint egy digitalizáló tábla.

Igazából aki komolyan rajzol (kézzel) számítógépen, azok nagyjából mind digitalizáló táblát használnak.

2016. febr. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van olyan, hogy a tabletet használod rajzpadnak, mint a digitalizáló táblát. Az androidosnál egy Virtual Tab nevű programmal. Mindkét eszközre (tabletre és a gépre is) telepíteni kell, majd párosítani. Annyira nem bonyolult, de mindkét eszköznek kompatibilisnek kell lennie a programmal. Én kipróbáltam, annyira nem nyert. Nem véletlenül vannak erre külön digitalizáló táblák.

Én is rajzolok a tabletemen, egy Asus MemoPad HD7-esem van. Nem ezért vettem, de egyszer felötlött bennem, hogy ki kéne próbálni, és egy kis gyakorolgatás után egész jó kis dolgokat sikerült kihozni belőle. Autodesk Sketchbook Pro programot használok hozzá. Maga a tablet nem nyomásérzékeny, mivel nem rajzoláshoz van kitalálva, és nem is volt olyan hű de drága szerkezet, de a program elég sok lehetőséget biztosít a különböző vonaltípusok, -vastagságok és színerősségek tekintetében.

De én a helyedben inkább egy táblát vennék.

2016. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi, zoldkezeztem!:))
2016. febr. 1. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!