Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Honnan tudom, mikor kell az...

Honnan tudom, mikor kell az Olympus fényképezőgépem aksiját feltölteni?

Figyelt kérdés
Egy E-410-esről van szó, vagy azt mutatja, hogy még bírja az akkumulátor, vagy azt, hogy tölteni kéne, az nem látható, hogy konkrétan mennyire van merülőben. Ha elvileg még oké, de következőleg megint órákon át kell majd használnom, és semmiképp sem merülhet le eközben, töltsem fel? Nem árt neki, ha a félig lemerült aksit töltöm?
2010. márc. 30. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az akksi tipusát.Ha lion akksi töltheted bármikor,semmi baja nem lesz.Ha viszont metálhibrid akksi van benne, és mondjuk félig lemerült állapotban rátöltesz, fellép a memória effektus.Hogy ez mit jelent keres rá a gugliban.
2010. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Li-ion (utánanéztem, hogy ez van a gépedben) akkumulátorokban nincs memória effektus, azaz bármikor rátölthetsz!
2010. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezt két rend aksival oldom meg, az egyik legalább mindig teljesen tóltve van. Ha pedig másnap sokat kell használnom, előző nap lemerítem, majd feltöltöm mindkettőt. Nézz utánna, hogy a töltődnek nincs-e olyan funkciója, hogy töltés előtt lemeríti az aksikat.
2010. márc. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálam kicsit jobb a helyzet, 1%-os részletességgel jelzi a töltöttséget(Sony). Ha tölteni kell, akkor töltsed, tényleg rátölthetsz bármikor, legalább 500 töltést kibír ugyis, az meg több év.
2010. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

.



Első válaszolónak:


Olyan akku típus nem létezik hogy metál-hibrid.



Kérdezőnek: A töltési ciklus magában foglalja a részleges, és a teljes feltöltéseket is. Szóval ha sokszor rátöltesz, elvileg elfogyasztod a lehetőséget ami a töltési ciklusok számát illeti. Ugyanannyi az élettartama ha mondjuk 500x teli töltöd a lemerültet, és ugyanannyi ha 500x rátöltesz amikor még nem merült le.

Szóval ártani nem árt. De a pótakku jobb megoldás, jobb kihasználtság érhető el vele.



.

2010. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 31. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!