Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autórádió hangerőgondok,...

Autórádió hangerőgondok, normális a jelenség?

Figyelt kérdés
Adott egy PIONEER fejegységem, hozzá 2 utas szintén PIO 13 centis hangszórók hátul, valamint elől 16.5es RENEGADE 3 utasok. Ezen kívül RCA-val megy hátra egy Blaupunkt erősítőhöz a jel, plusz egy mélyláda is van benne. Ez a szett eddig egy Reanault Thaliaban volt(kivéve a renegade hangszórókat), és vígan elhallgattam mondjuk 20-25ös hangerő körül. Átkerült most egy B vectrába, és ugyanazt a hangerőt, 30-35 körül szólaltatja meg kb, ha nem még hangosabban. Valahogy a hangzás sem az igazi, bár azt lehet be tudom állígatni EQ-val stb....az erősítő+mély kapcsolón van, tehát szerintem attól el lehet vonatkoztatni. A renegade párnak az egyike recseg, a hangszóró hibás, ezt kiszűrtem, mivel másik autóban is recseg. Testzárlatról nem tudok, Ohmozást lemértem, mindegyiknél 4 ohm, kivéve jobb elsőnél, ahol 7 ohm. Azt lekötve se jön rendbe a hangerő, és kezd felidegesíteni, valamint már semmi ötletem sincs. Tehát a kérdés: Normális dolog ez? Mit próbáljak még? Másik fejegység esetleg (eddig nem volt vele gond, most viszont melegszik kicsit, de gondolom azért mert 2szer nagyobb teljesítményt kell leadnia ugyanahoz a hangerőhöz...) Ötletek?

2016. febr. 10. 19:44
 1/7 dirtboy ***** válasza:
erősítő bemeneti érzékenység potihoz nem nyúltál,ugyan ott van? /level,gain/
2016. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem piszkáltam, de ugye az erősítőn csak a mély van hidalva, a hangfalakat amikkel gondom van, simán a fejegység hajtja (4*50W).
2016. febr. 10. 21:00
 3/7 dirtboy ***** válasza:

az másik autóban,tehát másik ajtóban,másképp építve,más szögben is állhat,más a kocsi akusztikája,halkulhat.


egyébként kéne nekik is erő,a fej gyengécske,a 4x50W is egy nagy kamu,ha cseréled egy 4x50W-os erőre akkor megtáltosodik.

2016. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, hát a 4x50 az ugye névleges, és hát a thaliaban elég volt, itt sem az a cél, hogy kiszakítsa a szélvédőt, csak szóljon valahogy. Nem gondoltam volna, hogy autó, és autó között hangzásban ekkora különbség lehet, főleg, hogy a vectrába az első szett 13-as helyett 16.5es, tehát papíron hoznia kellene legalább azt, amit a thaliaban is hozott.
2016. febr. 10. 21:12
 5/7 dirtboy ***** válasza:

én még nem észleltem hogy kiszakadt volna a szélvédőm mert erősítőről szól a szett,de hiszek neked hogy tudod mit beszélsz.


papíron sem kell hozni a szintet,erről nincs papír.

attól hogy egyik 13as a másik meg 16cm-es még nem biztos hogy a nagyobb hangosabb is.

a 4x50W meg sehogy nincs meg,a néveleges adat egy olyan labor korülmény amit kb lehetelten megteremteni.

néveges teljesítményt felesleges nézni mert kamu mind.

fizikát kell alapul venni.

10A a biztoíték a fejben,tehát minden ami csak áramot vesz fel a fejben legyen az világítás,cd mechanika,végfok maximum 10A lehet,sőt annyi nincs mert akkor kiolvadna a bizti.

13,8Volton 10A-nél 138W a teljesítmény.

már itt bukik a 4x50W mert ugye az 200W.

még ha mind a 138W-ot végfok teljesítménynek számolunk akkor annak is van hatásfoka,méghozzá elég rossz,kb 60%.

így maradna 34W/ csatorna ami egy maximális adat,nem rms.

rms max a fele,tehát 16W.

és ez úgy jött ki hogy 10A áramfelvétellel tudná ezt produkálni,tehát ha minden áram a végfokra van számolva és a hangerő is tokig van tekerve.

ennyit a 4x50W-os bolti kamu adatról.


ezért kell erősítő,és ezért táltosodik meg egy szett ha kap valós 50W-ot egy jó kis erősítőtől.

2016. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A papír arról van, hogy egy másik autóban már szerepelt ugyanez a szett, méghozzá tökéletesen számomra. RMS-ről beszéltem. Igen 10 Amperes bizti van benne, de ha a másik kocsiban meg bírta szólaltatni a szettet EZ A FEJEGYSÉG, EZZEL a biztivel, akkor ebben sem ott keresendő szerény véleményem szerint a probléma. Igen, megtáltosodik egy erősítőről, de sajnos nekem nem ér annyit, hogy vegyek egy többcsatornásat, és még újra be is kábelezzem az egészet, mert lassan eléri a kocsi értékét a szett. Tehát ha esetleg van olyan jellegű tapasztalat is, aki nem az erősítőt, és a szettet fikázza, azt is szívesen meghallgatom, vagy akkor írj egyszerűen annyit, hogy más a kocsi akusztikája, meg máshogy áll a hangszóró, és ettől van minőségromlás, aztán ennyi.
2016. febr. 11. 17:07
 7/7 dirtboy ***** válasza:

nem besértődni kéne hanem oda figyelni amit írok,idézem a tegnap esti írásom.


/az másik autóban,tehát másik ajtóban,másképp építve,más szögben is állhat,más a kocsi akusztikája,halkulhat./


bírom mikor valaki segítene,megosztja a több éves tapasztalatát,meg megszerzett tudását aztán még lassan én vagyok a szar meg a bunkó hogy időmet rád áldozom.

erősítőt meg lehet venni 10ezer alatt is már még hozzá egész jó minőségűt,régebbi darabot,használtan.

2016. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!