Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van a 2. 0 hangfalnak...

Miért van a 2. 0 hangfalnak tompa, fátyolos, doboz hangja?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy 2x18 wattos hangfalpárt (Sven SPS-611s) olyan 15.000 Ft körül.


Idáig kb egy 33 éves régi szovjet kazettás magnó/rádió volt a gépemhez kötve.

Egészen pontosan egy Нерль 206


[link]


[link]


Hiszitek vagy sem, merem állítani a hangminősége még manapság is vetekszik egy alapkategóriás studio monitoréval! Tegyük hozzá ez a maga idejében a csúcskategóriát képviselte, 450 rubel volt (akkoriban a rubel még erőseb volt mint a dollár) és ha hozzávesszük, hogy kb 50-60 rubel volt egy átlag fizu, akkor rögtön szembetűnő, hogy ez már luxus cikknek számított.


A hangzást tekintve a lábdob és a basszus feszes és ropogós, nem nyomja el a zenét, nem telepszik rá az egészre, az énekhang olyan élethű és tiszta mintha mellettem ülne az énekes (nyilván ez maga a rádió sajátossága, hiszen az emberi beszédre lett optimalizálva a hangja), szóval az egész összkép egy nagyon nyílt és természetes hangot adott.


Erre mit sem sejtve bekapcsolom az új sztereó hangfalamat és láss csodát, mintha fogtam volna a régi szép kis rádiómat, beleraktam volna egy jó nagy dobozba, és még néhány pokróccal be is bugyoláltam volna az egészet! Valami förmedvény! A basszust csontig kivágtam, a magasat kb 70%-ra emeltem, és még így is egy fátyolos tompa orrhangú brummogós hangképet kaptam, főleg a mélyközép/közép frekvenciák a zavaróak. A magasak viszonylag jól szólnak, sziszeg/ciripel a cintányér rendesen, de a többi...


Ennek most tényleg ilyennek kell lennie??? A basszus gitár pl csak lomhán dünnyög, ha meg feltekerem a Bass potit, akkor valami undorító mélység önti/árasztja el az egész zenét, de nem jó értelemben.


Miért van ez így?. A winamp hangszínszabályzóján melyik frekvenciákat kell vágni vagy emelni, ahhoz hogy azt az élethű tiszta nyílt feszes hangot kapjam mint a rádión? Eddig egy gyári EQ beállítást (Rock) használtam egy nagyon pici módosítással. De most teljesen kétségbe vagyok esve. Tudtok segíteni? Vagy ahhoz, hogy végre olyan hangot kapjak mint egy nyomorult 30 éves rádiótól megkaptam vegyek inkább egy bő 100.000 Ft-os studió monitort?


2016. febr. 18. 00:39
 1/4 dirtboy ***** válasza:

hú hát ez így nagyon nem egyszerű történet,nincs erre fix recept.

ha dobozhangja van akkor valószínű a 400-1000hz-es tartományok emelve vannak,ettől simán lehet dobozhang ha túl sok.

ha 70-150hz közt is rá emelsz akkor is lehet fátyolos,ködös érzetű hang valamint a magasabb frekvenciákba /amit még az a hangszóró sugároz/ is bele szól /rontja/

hogy kicsit felhozd a pincéből,de dörmögjön nem a legmagasabb freiket kell emelni hanem a kb 1,5-4khz-es tartományt.

e felett már csak pici finomításokat tudsz végezni,8-12khz már csak max egy kis csillogást ad neki.


de nem árt ha van pár nagyon jó hangmintád,hangszerek,ismert énekes hangja stb amihez viszonyítasz mert lehet mire eltűnik a dobozhang addigra egyes hangszerek hangja már full sz ar lesz,vagy az énekes hangja tér el annyira az igazi hangjától.

2016. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megnézem mit tudok belőle kihozni! Amúgy zenész vagyok és viszonylag jó a hallásom, azokat a számokat amiket pl sokat hallgattam már szinte a fejemben hallom hogy hogyan "kellene" szólnia. Már a basszust meg a magasakat viszonylag sikerült belőni, de az énekhang még valahogy mindig olyan mintha az énekes nem fújta volna ki az orrát éneklés előtt. :D A közepeket a legnehezebb belőni, az adja meg az egész hang karakterét, de valamennyire csak kihozom belőle a legtöbbet!
2016. febr. 18. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóval egy kazettás magnónak jobb a hangja mint egy stúdiómonitornak?:)
2016. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, egy sima hétköznapi hangfalnál "jobb" a hangja, studio monitorra még nem telik :)
2016. febr. 18. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!