Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Távirányító beállítása beltéri...

Távirányító beállítása beltéri egységhez? (részletesebb információk lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A Debreceni piacon vásároltam egy tivú sat beltéri egységet.Azért,hogy édesapámnak a TV-jére rá kössem,és mivel ő nyugdíjas,és nem ért a számítógépekhez,így pendrivon át tudjak vinni neki olyan filmeket amiket ő nézni szeret.Ezzel a céllal vásároltam,neki ! Vettem egy univerzális távirányítót is.Nekem sosem volt még univerzális távirányítóm,és nem értek a beállításához.Valamilyen készülék kódot kellene beírnom,de nem szerepel azon a listán ez a tivú sat név.A beltéri egység pont ilyen mint itt látható: [link]


A távirányító meg ilyen: [link]


A beltérihez van adapter,így kap áramot,csak nem tudom,hogy hogyan hangoljam össze.Ebben szeretnék kérni segítséget ! Köszönöm !



2016. febr. 21. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Első tanácsom, ilyet többet ne csinálj!

Ez a linkelt kütyü olasz belpiacos termék, kizárólag a tivsat számára készült (módosított) set top box. Olyan mint nálunk a Digi vagy UPC dobozok, és ez műholdas. Belerakod a tivsat kártyáját, rákötsz egy Eutelsat-ra állított tányért és nézed az adást.


Nézzük mit ír a leírás:

USB 2.0 bővítőhely (jövőbeni használatra)

Túrva netet, meg is van a jövőbeni használat:

Pause TV, azaz timeshift


Nincs olyan funkciója a leírásban, hogy lejátsszon filmet! Gondolom kiszedték belőle, hogy inkább a szolgáltatónál fizessenek be filmcsatornákra, ne USB-n nézzék a filmet.


A távirányítónál jól érzem, nincs meg az eredeti, azért vetted az univerzálist? Ekkor jobb ötletem nincs, mint végigpróbálni az összes (!) kódot. Esetleg túrni az olasz felhasználói fórumokat, hátha véletlenül van valaki, akinek pont ez a gondja (alig hiszem).

[link]

2016. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaj, mamo, tato... Miért nem vettél inkább valami médialejátszót? Egyrészt mint írták a készülék alkalmatlan a célra, de a távirányító is alkalmatlan arra, hogy ehhez a készülékhez használd. Ezek az univerzális távirányítók előre programozott távirányítók, s a kóddal tudod kiválasztani melyik előre beállított értékeket használja. Csak a listában szerepelő készülékekhez használható! Előfordulhat egyezés más készülékekkel, így előfordulhat az, hogy valamelyik kóddal részben tudod irányítani a készüléket, de kinek van türelme ahhoz, hogy az összes kódot kipróbálja?

Remélem nem adtál érte többet 1-2 ezer forintnál...

Gondolom én hagyományos TV-ről van szó, hisz az újabb TV-kben van beépített lejátszó. Épp ezért olyan lejátszó kell neked, amin van analóg kimenet. Nem érdemes ilyesmire régi készüléket sem venni, mert a különböző codec-ek folyamatosan változnak, így kompatibilitási hiba léphet föl. Mindenképp egy olyan készülék kellene, ami szoftveresen naprakész, már ha jót akarsz magadnak, s nem akarsz idegeskedni azon, hog

2016. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...hogy amit otthon letudtál játszani, azt apád nem tudja lejátszani. Szóval ez nem igazán úszható meg olcsón.

Jó lehet ilyen célra egy Raspberry, egy Openelec box, Wetek play, vagy valamilyen androidos box, amin van analóg kimenet, de ez utóbbinál alaposan meg kell választani a hardvert (a készüléket).

2016. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!