Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tönkre mehet a külsö merev...

Tönkre mehet a külsö merev lemez? Tegnap a gépröl tettem át fotokat a külsö merev lemezre. Egy idö után észre vettem hogy nem világit és nem csinál semmit.

Figyelt kérdés

Azt godoltam valami áram gond lehet mivel a routeren se láttam fényt. Ekkor észre vettem hogy a nettel is megszakadt az összeköttetés.

Mérgemben ki kapcsoltam a gépet.Ma reggel a touterböl kihuztam a net kábelt és a gépbe bedugtam.Igy legalább a net müködik.Viszont a külsö merev lemez nagyon bosszant.

Mi történhetett vele és mit lehet ilyen esetben csinálni? Ez a legföbb gondom mert föként az unokám és gyerekeim fotoi vannak rajta.

Minden segitséget elöre is nagyon köszönök.


2016. febr. 21. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gép felismeri e pl c-d- e meghajtok! Attól függ hány van! Ha felismeri még attól sajna lehetséges hogy tönkre ment! Van 1 másik próba, egy másik gépel le lehet szedni a tartalmakat. Ha ott sem akkor kuka!
2016. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Budwa ***** válasza:
Nem teljesen egyértelmű hogy a merevlemez hova van dugva? Nem számítógépbe USB porton keresztül? mert ha igen, akkor mi köze van a routernek a külső merevlemezhez? Nézd meg a kábeleket, hogy jól csatlakoznak-e. Esetleg tedd át egy másik USB portba a merevlemezt. nézd meg hogy tényleg kap-e áramot az eszköz. nagyon fura, hogy a router is és a merevlemez se kap áramot, hiszen a kettőnek semmi köze egymáshoz. Esetleg hálózati merevlemez (NAS)? ezeket nem írtad meg, így elég nehéz valamit is írni erről. ezeket próbáld ki mindenképpen. próbáld ki más kábellel a külső merevlemezt. leírod a merevlemez típusát? Ha nem kap áramot, még nem jelenti azt, hogy menthetetlen a merevlemez. lehet nem sérült, csak szét kell szedni és manuálisan rákötni egy számítógépre. lényegében minden külső merevlemezbe egy belső merevlemez van építve. általában laptop merevlemez.
2016. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Most ki probáltam másik konnektornál de ott se világit tehát nem kap áramot abban már biztos vagyok.Nem is müködhet áram nélkül.

Remélem majd valahogy sikerül a fotoimat mégis meg menteni.

2016. febr. 21. 14:35
 4/6 Budwa ***** válasza:
biztosíték nincs lecsapva a villanyórában ? nem az elosztó a rossz? nincs valami eszközöd amivel lehet nézni, hogy van-e feszültség a konnektorban? multiméter vagy fázis kereső ceruza pl.? mert ez így neked elég, hogy nem kap áramot és kész? miért nem kap?
2016. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most itt volt egy ismerös fiatalember ö valahogy a router kábeljával meg variálta igy most világit.Másik helyre dugtuk be a kábelt.Most van benne áram és világit.Sajnos a számitogépem nem ismeri fel :( :(
2016. febr. 21. 17:40
 6/6 Budwa ***** válasza:
Ha nem ismeri fel, akkor sajnos hibás a merevlemez. Semmit nem csinál? Mert ha hibás az eszköz, akkor ki szokta írni a számítógép, hogy valószínűleg az eszköz hibás. Nekem valamiért elégett egy egér vevő egység, nagyon forró volt. Azt hiába dugtam be, felismerte, hogy ott van valami, de nem tudta megállapítani mi az és kiírta, hogy valószínűleg hibás az eszköz. Szét kéne szedni a külső merevlemezt és megnézni tüzetesebben, ha nem garanciás. Ha garanciás, akkor javítás, ha nem, akkor kuka. Nagyon kell az adat róla, le tudják szedni, de horror áron dolgoznak az ilyen adatmentők...
2016. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!