Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szakszerűen javított a szerelő?

Szakszerűen javított a szerelő?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi EVELUX márkájú tévénk ami körülbelül 1 hónapja elromlott. A szüleim jelezték ezt a közeli szervizben. A szerelő már másnap jött is és meg is javította a tévénket itthon - nem vitte el a szervizbe. Viszont én a javítást végig figyeltem és azt vettem észre, hogy kicserélt kettő kondenzátort egy ellenállást és egy háromlábú kocka alakú alkatrészt (gondolom tranzisztor lehet). Azt vettem észre, hogy a ellenállás egy szürke színű körbe színes csíkokkal rendelkező legalább 4-5 milliméter hosszúságú alkatrész volt - viszont amit beletett helyette az sokkal kisebb egyszínű KB: 2 esetleg 3 milliméter hosszú lehetett csak. A két kondenzátor is jóval kisebbek voltak a tévében gyárilag elhelyezetteknél.


Ez nem gond? Szakszerű volt így a javítás? Vagy diregt olyan alkatrészt tett bele ami kisebb teljesítményű és emiatt újra hamar el fog romlani a tv?


2016. márc. 6. 14:42
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:

Érteni nem értek hozzá, de szerintem ezeket az alkatrészeket egyre kisebb méretben készítik. Szerintem csak aki konkrétan ismeri tudná a választ pontosan megválaszolni. Lehet újabb és kisebb és lehet más is.


[link]

2016. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ellenállást gyártanak szerte a világon, más és más kivitelben. A szakszerűség nem ebben rejlik.

A gyári összeszerelés szakszerű volt? Miért romlott el?

Az eredeti alkatrész jobb volt? Miért romlott el?

2016. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kell egyből rosszat feltételezni? Örülnék a helyedben, hogy még létezik TV szerelő. A számítógép szerelő jóval nagyobb eséllyel fog hülyének nézni, jóval több pénzért.
2016. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

""A gyári összeszerelés szakszerű volt? Miért romlott el?""



A tévénk már elég régi. Hogy szakszerű volt-e a gyári összeszerelés? Szerintem igen hiszen használtan vettük már vagy 9-10 éve és azóta most romlott el először.


Ez egy szerbiában gyártott márka. Nem tudom, hogy szakszerű volt-e a javítás de szerintem igen mert már majdnem egy hónapja működik naponta 5-6 óra üzemidővel.


Az egyik ismerősöm mutatott egy ellenállást (kb fél órája)ami egészen picike volt olyasmi amit a szerelő is használt és azt mondta, hogy ez ugyanolyan teljesítményű mint a másik nagyobb. Szerinte a másik azért volt nagyobb mert az még régi huzal ellenállás volt az új pedig már valami másból készült.

2016. márc. 6. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!