Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem hallatszik a dobhang...

Fürkész00 kérdése:

Miért nem hallatszik a dobhang a dobmikrofonban?

Figyelt kérdés

Csináltam magamnak egy sámándobot és szerettem volna felvenni a dobolást.

Vettem egy dobmikrofont (lábdobhoz ajánlott) [link]

de azzal nem tudom felvenni, mert eszméletlen halk.

Az a baj, hogy lábdobhoz valót vettem, vagy valami más lehet a gond?

Csináltam egy kábelt, ami az XLR-t mono jack-re alakítja át. XLR mikrofonba, mono jack számítógép hangkártyába.

A kábelt így késztettem el:

[link]

De kínomban már úgy is kipróbáltam, hogy az XRL-nek csak az 1-es (föld) és 2-es lábát kötöttem a jack dugóra. Úgy meg egyáltalán semmit nem hall a mikrofon.



2016. márc. 6. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Lábdobmikrofon minden máson furán szól. Látod az adatait, 10kHz-ig lineáris. Ha neked megfelel persze, akkor jó. Legalább túlterhelni nem nagyon fogod.


2. A hangkártyának van egy line bemenete, ami nem mikrofon bemenet, és egy mikrofon bemenete, ami elektret mikrofonkapszulához van illesztve, még előfeszültséget is ad a bele épített FET-nek, többnyire a jel vezetéket is kicsit felhúzza, de szabvány szerint a középső jack érintkezőn (ring) kiad egy 3V-ot, hogy a kis pécémikrofonok közül a komolyabb kis aktívak tudjanak miről működni külön kábel nélkül is.


Kellene egy mikrofon előfok, ami dinamikus mikrofonhoz illesztett, és line kimenete van, amit köthetnél a line bemenetre a hangkártyán, de annyiból már vehetsz értelmes külső hangkártyát elég korrekt mikrofonbemenettel, és az alapzaj és a minőség is klasszisokkal feljebb kezdődik.

2016. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy a lábdob mikrofonok máshogy szólnak, de ezzel akármit csinálok halk. Ha nagyot csapok a dobra akkor is, ha a kezemmel csapkodom a mikrofon rácsát akkor is, ha beleordítok akkor is. Azt gondoltam volna, hogy szólni fog rendes hangerőn, még ha rosszul is.

Nem csak számítógép hangkártyával próbáltam, hanem hifi AUX bemeneten is. Az eredmény változatlan. De nem úgy halk, hogy halkan hallatszik bármi, hanem hogy szinte alig hallatszik akármi is.

Másik hangkártyát nem tudok a gépbe tenni, mert laptopon próbáltam, de most nem is ez aggaszt, csak próba jelleggel dugtam bele ebbe a gépbe.

Ha az előerősítő megoldaná a problémát az jó lenen, mert keresek egy kapcsrajzot és csinálok egyet.

Szóval akkor ez egy normális jelenség az adott körülmények között? Sose volt még dolgom egyáltalán XRL-es csatlakozós mikrofonnal, dobmikrofonnal meg pláne nem.

2016. márc. 7. 09:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Most esett le, hogy külső hangkártyát írtál.

Hmm az végül is nem rossz ötlet. Az minden másra is használható lenne később is és akkor nem kell panelt se készíteni.

Milyet ajánlanál?

2016. márc. 7. 10:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!