Revdav11 kérdése:

Samsung J5500 vagy H6400?

Figyelt kérdés

E között a 2 tv között vacillálok. Nem tudom, melyik lenne a jobb választás, mivel a 3D-t én nem nagyon használnám, de azért fontos lenne, hogy SmartTV legyen.

Illetve nem tudom, hogy melyiknek lenne szebb a képe, mert mindkettő FullHD.

Ha annyival jobb a H6400, akkor kifizetném a felárát.



2016. márc. 11. 19:48
1 2
 1/13 Osynho ***** válasza:
Igen, annyival jobb a H6400. Vagy ott a J6200. A 48"os most 160e körül kapható, ami eleg korrekt ár.
2016. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
H6400-as mindenképp. Igaz hogy H betű tavaly előtti évjárat, viszont jóval többet tud mint a tavalyi J-s. Ráadásul a J5500 lassú mint a dög, mivel 5-ös széria, meg elég óccsó műanyag az egész. Elég sok esztétikai probléma is van velük emiatt.
2016. márc. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi először is a válaszokat. Mindenkép 40"-osba gondolkodom.

De miben annyival jobb a H6400? Ma lemegyek egy közeli üzletbe, ahol megnézem élöbe is, hogy milyen a képe, mert a J5500-zal nekem nem lett volna nagy gondom.

Az meg, hogy lassú lenne, nem értem, mert azzal reklámozzák, hogy 4magos proci van benne :D

És mondom, a 3D-t soha nem használnám, úgyhogy, ha tudnátok ajánlani valamit, ami tudásban és képminőségben kb. Ugyanolyan jó, mint a H6400 az király lenne :D


Nem nagyon értek ezekhez, első okostv-m lesz, de akkor már inkább kifizetem rendesen. Azt se vágom, hogy a 2014-es modell hogy ütheti a 2015-öset, főleg okosságban :D

2016. márc. 12. 09:11
 4/13 Osynho ***** válasza:
Komolyabb tv a H6400. Szerintem ha nem csak a híradó nézése a szempont, hanem filmeket, sorozatokat is néznél, érdemes minimum középkategóriás, 6-os szériás tv-t venni. A J5500 mozgásmegjelenítése elég buta, nincs benne IFC. Sajnos az lcd technológia állóképek megjelenítésére lett kifejlesztve, így kell hozzá okosabb elektronika, ami interpolálással, fekete képkockák beszúrásával javít a mozgóképfelbontáson. Ezen kívül a háttérvilágítás is spórolós az alsóbb kategóriában, nem tudom, hogy a J5500 edge, vagy back ledes, de a kevesebb ledsor kevésbé homogén képet eredményez. Nyilván a H6400-tól se kell csodát várni, érdemes tesztelni dirty screen effectre, mielőtt hazaviszed. Maga a panel is jobb minőségű lehet, mint az 5500-asnál. Aztán ott az említett anyaghasználat, a 2 3D szemüveg, az okos távirányító, stb stb. felszereltebb, okosabb, jobb képminőségű a H6400. 3D nélkül ott a J6200, azt is érdemes megnézni. Ezeken kívül ott pl a Panasonic 40CS630, LG 42LF652V. Utóbbit kapni VA és IPs panellel is, én előbbivel venném.
2016. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A H6400 hoz azt hiszem még pointer távirányító is van pluszba, ami nagyban megkönnyíti a böngészést. A J5500 csak egy nagyon alap változat. Igen lassú, hiába a 4 magos processzor, ha tölt le valami frissítést akkor még egy hangerő gombra is másodpercek után reagál megnyomása után. Arról nem is beszélve ahogy a 6400 sokkal szebb.
2016. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen ezek után el is vetettem a J5500-ast, mostmár a H6400 és a J6200 közül nem tudok dönteni :D


Igazából jelenleg az a fő szempont nálam (gondolom itt azért okosságban már nincs túl nagy különbség), hogy játékoknál mennyire jók, kijön-e a 60 fps?


Illetve TV adást nem is néznék rajta HD-ban, tudom, hogy a sima adásnak így ocsmány képe van, de azért érdekelne, hogy melyiken mennyire vállalhatatlan :D

2016. márc. 12. 12:38
 7/13 Osynho ***** válasza:

Játékoknál az input lag értéke a fontos ezt komolyabb tesztekben mérik is. Google.


Az sd adás élvezhetősége a nézési távolásgtól is függ, bár célszerű kerülni ezeket a tartalmakat. Én iptv-t használok, az sd csatornák nézhetőek 2,5-3m-ről egy 55-ös tv-n. Nyilván filmet nem néznék így ,de ha épp valami érdekel, nem kezdek azonnal hányni tőle. :D Focit szoktam nézni, az meg HD, szerencsére.

2016. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincs túl nagy különbség input lag-ban.

Viszont olvasgattam egy kicsit, és a H6400 is belassul néha.

Illetve nem láttam, hogy felismerne külső winchestert, csak pendrive-ot (?)

Ha nem mediaboxról, hanem ksimán kábelről akarok tv-t nézni, akkor kell szerezni valami kártyát?

Ha egyszer beprogramozta magána a csatornákat, akkor azzal már nem tudok mit csinálni?

2016. márc. 12. 18:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Külső adattárolókat minden mediaplayeres smart tv felismeri, sőt a vezetékes egeret és billentyűzetet is. 6200 és 6400 között nem sok különbség van. Általában csak kinézetre és színre különböznek meg egykét hozzáadott alkatrészben ami a dobozba van.
2016. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet digitális kábeltévét is nézni vele kártyával, csak DVB-C módban tehát kábel kell behangolni. Az más kérdés hogy a szolgáltató ad e kártyát, 2 éve én is érdeklődtem azt mondták szó se lehet róla, csakis box mellé adnak kártyát ami ugye 1-2 ezer forint plusszba havonta. Hogy azóta változott e a helyzet azt nem tudom.
2016. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!