Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy hálózati lejátszóm...

GyuFa61 kérdése:

Van egy hálózati lejátszóm hdmi kimenettel. Van egy régi 5.1- es erősítőm RCA bemenetekkel. Van rá mód, hogy pl. a film hangját valamilyen átalakítóval (Konverter) átküldjem az erősítőre és persze megfelelőképpen szóljon is 5.1 -ben?

Figyelt kérdés

#HDMI #konverter #hdmi to rca
2016. márc. 12. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van:

[link]

2016. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Osynho ***** válasza:
Ennek sztereó a kimenete. :)
2016. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
...És az miért baj?
2016. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Osynho ***** válasza:
Mert e kérdező 5.1-et szeretne. :-D
2016. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kérdező 5.1-es erősítője csinálja az 5.1-es hangzást!

Annak az erősítőnek sztereó RCA a bemenete!!!

Oda kell neki a HDMI-RCA konverter!!!

2016. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Osynho ***** válasza:

Fúú, itt fogalomzavar van. Az 5.1 hangsáv a Dolby Digital, illetve a DTS (illetve ezek HD verziói, de ez most mindegy is). A forrás 5.1-es hangja vagy digitális összeköttetés esetén jut el az erősítőbe (ilyenkor az végzi a dekódolást), vagy a digitális jelet egy eszköz átkonvertálja analóggá és 3 pár rca-n kiadja, amit az erősítőre csatlakoztatva szintén 5.1 lesz a hang. Annak nem sok értelme van, hogy az 5.1-es filmet lekeveri sztereóba, azt küldi az erősítőbe, az meg majd Pro Logic-ba, vagy DTS Neo-ba keveri, ami ugye csak ál-5.1.


"Annak az erősítőnek sztereó RCA a bemenete!!!"

Ezt miből gondolod?

2016. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ebből:

"Van egy hálózati lejátszóm hdmi kimenettel. Van egy régi 5.1- es erősítőm RCA bemenetekkel."


Arról én -a válaszoló- nem tehetek, ha a kérdező nem teljes értékű információt közöl a vacakjairól! :P

2016. márc. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Osynho ***** válasza:
Nade, ha nem teljes értékű információkat közöl, az miért jelenti, hogy csak sztereó bemenet van az erősítőn? A házimozi erősítőkön eléggé alap a multi channel input, ami 6 rca és így nem sztereó.
2016. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Miért ne jelenthetné azt?

" A házimozi erősítőkön eléggé alap a multi channel input, ami 6 rca és így nem sztereó."

Nagyon el vagy szállva magadtól, -gyermekem!

Több tucat házimozi erősítőt tudnék említeni, amiken nem "alap a multi channel input"! :-)

2016. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Osynho ***** válasza:
Azért nem jelentheti 100%-ra, mert nem emlitette a típust. Én meg azért említett a multi channel bemenetet, mert azzal megoldható analóg kabelezessel az 5.1 és alapvető bemenet egyébként. Tudom hogy sok erősítő van, amin nem található ilyen, örülök hogy sokat ezek közül fel tudsz sorolni. Nem értem a személyeskedő hangot, én ezt már kinőttem, nem alacsonyodok erre a szintre. :-)
2016. márc. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!