Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Reflex r150 baby hangelnyelo...

Reflex r150 baby hangelnyelo szivacs?

Figyelt kérdés
Regi szerias r 150 en rol lenne szó amit en meg anno sal magassal vasaroltam es nehany hivlbaval es amikor vasaroltam ket oldalsz belul ilyen muszalas szivacs fele van a hatuljanal meg a tetejen ilyen tojastarto s szivacs. Elvittem a reflex ceghez kicsereltettem a magassugarzot beyma ra illetve mind a ketto melyet felujittattam es uj hangvaltot kapott. Most teljesen jo a hangfal szep eroteljes hangja van( szobaba hasznalom ) viszont arra gondoltam hogy a mély tartomanyon lehetne e javitani? Azt olvastam hogy a bassreflex kialakitasu dobozoknal nemkell a hatfalra szivacs. Ha azt kiszedem szerintetek jobb lesz? Vagy esetleg vegyek bele masmilyen szivacsot? Segitseget elore is koszonom:) a helyesirasert elnezest kerek telefonrol irtam.
2016. ápr. 3. 11:41
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Nem lesz jobb, nekem is volt R150.

Nekem ez a sorozat volt:

[link]

Ém is próbálkoztam mindennel, lejjebb hozni a mélytartományt. Kicsi a hangfal belső mélysége.

Egy subláda oldotta meg a problémát csak!

2016. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

nem éppen így működik hogy csak úgy egyet gondolsz és át dobod reflexbe.

valamint reflexet is T/S paraméterek alapján tervezünk amit gyanítom az életben nem találsz meg az ilyenfajta hangszórókhoz.

másik dolog meg hogy ez PA cucc,tehát arra való hogy üvöltsön,a hangminőség másodlagos.

a PA cuccok Fs értéke magasabb mint a szabi hangszóróké.

az Fs értéke alatt pedig 24dB/octávval halkul ami baromi sok /10dB hangerő különbséget dupla vagy fele annyinak érzékelünk/,tehát rakhatod te akármibe,meg akármit bele tehetsz a ládába ha az Fs értéke mondjuk 70hz.

2016. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elso valaszolonak koszonom a valaszt akkor majd gyujtogetek egy sub ra. Amugy igazandibol megvagyok vele elegedve mert amiota beyma magas van benne gyonyoru hangja van es az erositon kicsit allitgattam hogy a kozep tartomanyt visszavegyem igy megnem mondja az ember hogy pa hangfal csak gondoltam hatha valahogy lehet javitani belul a szivacson mert nemtudom hyarilag hogy volt. Masodik valaszolo en semmiylen masik ladaba nemakartam atrakni. Egyedul a hangelynyelo szivacs ot akartam "varialni" aztis azert mert en kokanyolva vettem de a reflexnel megcsinaltattam minden hibajat egyedul a szivacshoz nemnyultam es nemtudom az hogyvolt gyarilag. de azert koszonom a valaszt.
2016. ápr. 3. 14:02
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

Egyébként az R150-ben lévő hangszóró rezonanciája 43-Hz (Fs), tehát ezzel nem lenne gond, egy nagyon szuper hangszóró van benne, nagy érzékenységgel, élre tekert laphuzalból készült tekercsel.

Egyszerűen a doboz úgy van hangolva hozzá hogy egy 50 wattos Videoton erősítővel is ha meghajtod, lefújja a fejedet.

Jó kis PA hangfal az.

2016. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem :) Nagyon szépen köszönöm a gyors valaszokat :)
2016. ápr. 3. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!