Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért romlanak meg fél fülre...

Miért romlanak meg fél fülre a fejhallgatók? Meg lehet csinálni őket valahogy?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában úgy kezdődik, hogy az egyik oldal romlik el.

Várhatsz és elromlik a másik is, akkor nem kell már kérdezni.

Nem lehetetlen javítani, általában a vezeték szakad meg, az finom kézzel, forrasztópákával gyógyítható.

Tudod hány jack dugó tövében szakadt fülest javítottam unokáknak??

2016. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az is elég ha csak összekötöm és nem forrasztom össze a pákával?
2016. ápr. 9. 16:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem nem a jack dugó nál tört meg hanem ott ahol a jack dugó és a kábel összeér és ha ott mozgarom el-el megy és vissza a jobb fülemnél a hang.
2016. ápr. 9. 18:11
 4/7 A kérdező kommentje:
A kábel belsejében megtört 2 drótot is öszzelehet forrasztani pákával????
2016. ápr. 9. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:

" ott ahol a jack dugó és a kábel összeér"

Én is erről beszéltem.

Csak simán nem hiszem, hogy össze tudod csavarni, ezek a vezetékek selyemszálra tekert vékony rézdrótsodratot használnak, hogy ne "zörögjön" ha mozdul, nem fog úgy maradni.

Meg egyébként is, az elemi rézszálakon zománcszigetelés van, nem vezetődik át az áram.

Javítás? Levágod tőben a vezetéket, lefaragod a jack dugóról a beöntött véget (kezedre vigyázz!), letisztítod a jack dugó végét az eredeti vezeték ráforrasztástól, és ráforrasztod az eredetileg levágott vezetéket, előtte szépen megtisztítva, hosszra (különböző lesz) vágva.

Előtte ráhúzol 3 féle méretű zsugorcsovet, forrasztás, kipróbálás után rámelegíted a zsugorcsövet.

Max. 15-20 perc.

2016. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is igy szoktam javitani, azzal a kulonbseggel, hogy a beontott csalakozo szetfaragasa helyett rendeltem nehanyat ebayrol. Szep femhazas, 4 erintkezos (szoval headsetnek is jo) jack csati, ha megint megtorne, max. 5 cm-rel rovidebb lesz.
2016. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valahol nekem is van, de egyszerűbb ahogy csinálom.

Azért is, mert a többféle zsugorcsövek hossza különböző, így ahogy a legvékonyabb a leghosszabb, a következő vastagabb rövidebb, így kompletten hajlékonyabb lesz a vége.

Hagyd el, már nem merek az Ebayre felvenni, mert mindig rendelek valami, az Enter billentyűm jár a legkönnyebben.

2016. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!