Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet minőségbeli különbség,...

Lehet minőségbeli különbség, ha CD-ről játszom a zenét, vagy telefonról JACK kábelen segítségével?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 15:03
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%

persze hogy lehet,de nagyon sok mindentől függ

egyrészt hogy azonos minőségű hangfájlról van e szó.

ha azonos akkor a cd elvileg jobb de ez függ a lejátszótól hogy az milyen minőségben képes továbbítani valamint erősíteni a kiolvasott adatot.

továbbiakban függ az erősítőtől ami ezt erősíti,a kábelektől és a hangszórótól.

egy rossz hangrendszeren sokkal kevésbé észrevehető a különbség.

egy profi hangrendszer viszont kimutatja a hibákat.


telefon esetében egyik fő probléma a nem megfelelő DAC,valamint a jack kábel is bele szól a jelbe ami utazik rajta.

nem véletlen vannak rca-kábelek 600ft-ért is meg 600 000ft-ért is.

a kábelek anyaga,mérete,kábel felépítése,anyagszerkezete,szigetelés,csatlakozók mind módosítanak kicsit a jelen.

egy rossz kábel egy jó rendszeren hallgatva hallhatóan ront a zenén.

és ez nem mítosz,én a kocsimban is már 4-edik rca-t használom,de már ez végeleges,ezzel már elégedett vagyok.


összegezve,általában a cd-n lévő veszteségmentes hanganyag jobban szól profi rendszeren mint a telefonról jack kábelen keresztül játszott.

a legjobb pedig elvileg az sd-kártyás lejátszás,de ott sem mindegy milyen sd kártya,ez már nem az én világom,inkább informatika de úgy tudom akadnak olvasási hibák,és ez a nem mindegy hogy adott sd kártyánál mennyire sűrű,nagymértékű ez.

elvileg cd-től kevesebb hiba van sd kártyánál.

2016. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oh, azt hittem, itt szükség lesz rám...tévedtem. :D
2016. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. máj. 8. 11:12
 4/5 nyisziati válasza:
És akkor még nem is szóltunk a különböző technikai eszközökben lévő hangchipekről, azok minőségéről.
2016. máj. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nagyfater ***** válasza:
Nagyjából annyi a különbség, mint a Trabant és a Mercedes között.
2016. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!