Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptopnál melyik a jobb? Ha...

Laptopnál melyik a jobb? Ha egész este töltőn van kikapcsolva vagy inkább merüljön le.

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy örök kérdés amire őszintén szólva nincs jó válasz. Azt szokták mondani a folyamatos töltés nem tesz neki jót, de igazából a merítgetés meg használja a ciklusait (hány alkalommal meríthető és tölthető). Az sem véletlen, hogy az akkura csak egy év garanciát adnak gyakorlatilag bármelyik gépben még akkor is ha a fő alkatrészekre több van mert egyszerűen fogyóeszköz. Az utóbbi 10 évben én mindig töltőn hagytam a gépemet és még évek múlva is hosszú időn át képes volt működni az akkuja.

Egyébként az újabb laptopok ezt gyárilag úgy oldják meg, hogy egyszerűen nem is töltik az akkut amíg le nem merül egy bizonyos szintre. Tehát mondjuk lehet folyamatosan a töltőn, amíg le nem meról mondjuk 90% alá, addig nem fogja a gép tölteni.

2016. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. máj. 20. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Enyém mindig töltön van.csak akkor vetem veszem le ha muszály és még mindig jó az akkumlátor benne .
2016. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

Sokan gondolják azt, hogy ha egy akkumulátoros készüléket hálózatra kapcsolnak akkor az addig töltődik, amíg be van dugva.

Nem. A készülékben van egy elektronika ami a töltésért felel. ha feltöltődött, nem tölti tovább (a túltöltés durván károsítja az akkut).


Ahogy az előttem szóló leírta, a töltő elektronika minőségén is sok múlik. Van amelyik azonnal rátöltöget ha egy kicsit is merül, van amelyik csak akkor ha egy szint alá esik a töltés.

Azon kívül az akkuk minősége is nagyon szór. Az egyik notebookom akkuja 1.5 évig bírta (ASUS). Egy másik (Dell) viszont 7 (hét!) évig. Mindkettőt főleg hálózatról használtam, amikor akkuról kellett használnom, hagytam kb. 20%-ig lemerülni töltés előtt és a töltést nem szakítottam meg.


Szóval szerintem jobb ha az akkut teljes töltés/kisütés ciklusokkal használjuk (lehetőség szerint kimerülésig nem töltjük, töltést nem szakítjuk meg).

Ha feltöltődés után hálózaton marad (akár sokáig) az ált. nem probléma. De egy-két hónap után érdemes egy kisütési ciklust elvégezni.

2016. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!