Milyen házimozit vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy samsung okos tv-m. Szeretnék hozzá egy jó házimozit vagy hangrendszert venni. 70-80.000 Ft körüli árban gondolkodok. Néztem komplett házimozi rendszereket, de azokhoz adnak bluray lejátszót is, viszont bluray lejátszóra nekem nincs szükségem, mert csak HDD-ről nézek filmeket. Így arra gondoltam, hogy vennék egy Mede8er 800-as médialejátszót és ehhez egy hangfalrendszert erősítővel. A problémám az, hogy az összes házimozi bluray lejátszóval van. Lehet kapni külön lejátszó nélkül is? Megéri így médialejátszóval vennem egyet?

2016. máj. 23. 11:01
 1/6 Osynho ***** válasza:

Mivel a "Szórakoztató készülékek" kategóriába írt a kérdező, feltételezem, nem szoftvert keres. :D


Amennyiben van egy minimális affinitásod a számítástechnikához, Raspberry Pi3-at vennék.

2016. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Osynho ***** válasza:

Hopp, nem ide szántam. :D


De ha már.... :D 70-80-ért bögreszettet kapcs csupán, ami nem igazi házimozi. A helyedben kicsit bővítenék a kereten sé használtan vennék egy rendes erősítőt, normális, fadobozos hangfalakkal. Optikai bemenet mindenképpen fog kelleni a médialejátszóhoz, az 5.1-es hang miatt.

2016. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvasgattam a neten és arra jutottam, hogy szerintem számomra a legjobb egy sztereó erősítő és hangfalpár lenne, mivel zenét is sokat szoktam hallgatni. Persze azért filmezni is szeretnék, de úgy vélem, elég lenne nekem az a hangzás egy otthoni kisebb szobai filmezésre is. Használt vételben gondolkodom, esetleg egy Onkyo erősítő? Azt mondják sokan, hogy ha 5.1-es rendszert veszek, akkor az filmezésre jó, de zenehallgatásra már kevésbé, míg ha sztereó rendszert veszek, akkor az zenehallgatásra nagyon jó, filmezésre kevésbé, de lehet vele élvezhetően filmet nézni is.
2016. máj. 24. 07:48
 4/6 Osynho ***** válasza:

Valóban, sokkal életképesebb megoldás egy sztereó rendszer kiépítése.


5.1-es rendszer is jó zenehallgatásra, ha nem arról a kategóriáról beszélünk, mint amit a kérdésben említettél. Persze csakis sztereó módban használva. Nyilván ez sokkal több pénz lesz, mint egy sztereó lánc.

2016. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Annyit még kérdeznék, hogy tudtommal ezeken az erősítőkön nincs optikai audió bemenet, így nem tudom optikai kábellel összekötni, vagy tévedek?
2016. máj. 24. 16:54
 6/6 Osynho ***** válasza:
A legtöbbön valóban nincs. Így marad az analóg RCA kábel. Ez általában silány minőségű a mediaplayereken, így nem erőltetném. Megoldás lehet egy DAC beiktatása, ami a digitális jelből jó minőségű analógot csinál. Ez azonban megdobja a költségeket, egy jó RCA kábel se olcsó. Másik megoldás (amit a helyedben megjátszanék) egy Raspberry Pi3 beszerzése. Nagyszerű mediaplayer készíthető belőle és olcsó. Alapból ennek az analóg kimenete is harmatos, de lehet kapni hozzá egész jó hangú kiegészítő kártyát, valami 4-5 ezer Ft-ért. Mindenestül 20e alatt marad az ára.
2016. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!