Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány wattosak a peugeot 206...

Hány wattosak a peugeot 206 gyári hangszórói és ezek mellé lehet e erősítőt, mélynyomót beszerelni úgy hogy ne égjenek ki?

Figyelt kérdés
nemtudom milyen adatokat kell figyelnem ahhoz hogy ez összeáljon.. watt, ohm, rca s valami, ilyen dugó, olyan kimenetel.. szoval fogalmam sincs az egészről, jólenne ha tudnátok tanácsokat adni kb milyen cuccokat szedjek össze, én ilyen kissebb 300w koruli voferre gondoltam ami nem rázza szét az autót, írjatok légyszi

2016. jún. 15. 13:04
 1/8 dirtboy ***** válasza:

Honnan veszed hogy a 300W terhelhetőségű nyomó nem rázza szét?

vegyünk egy 600W-ost ami 87dB érzékenységű nyomó.

az 600Won kb 114-115dB hangerőre képes.

most vegyünk egy 300W terhelhetőségű de ez érzékenyebb 92dB-es.

ez 300W-al már 250-260W nál már 116dB-nér jár.

szóval el kell felejteni ezeket a Watt dolgokat mert a Watt a teljesítmény mértékegysége a hangszóró viszont passzív alkatrész,nincs teljesítménye,hangereje van ha adsz neki teljesítményt,a hangerő mértékegysége viszont a dB amit az érzékenységből lehet ki következtetni,bizonyos szintig számolni.


kérdés többi részére.

érdemes kicserélni a fejegységet ha még a gyári van benne.

erre pioneer,alpine,jvc,clarion,kenwood márkák termékeit ajánlom,a többiét nem.

erősítőre rca- kábelen viszed majd a jelet,valamint a fejtől még megy majd egy remote szál is ami bekapcsolja az erősítőt amikor bekapcsol a rádió.

a gyári hangszóró sokat javulhat egy normális erősítőtől de még jobb ha veszel egy akár belépő szintű komponens szettet.

a sub szekció a legvége egy hifi építésénél,ha az eleje kész meg van a közép és magas hang,be állt minden az utána kell keresni nyomót ami passzol majd az első szetthez,nem üt el tőle.

az ajtókat igen csak érdemes bitumen lappal rezgés csillapítani,sokat dob majd a középhangszóró hangján.

2016. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem és köszi az okosítást :) a fejegység ugye az a rádió ? :D az cserélve lessz..persze, a kábel az mire fog szolgálni és hogy kérjem majd a boltban ? nemlehetne összeállítani olyan cuccokból hogy ne égjenek ki a gyári hangszórók? nagyon nemszeretnék még erre is költeni, amúgy köszi a választ !!!
2016. jún. 15. 22:48
 3/8 dirtboy ***** válasza:

De össze lehet,mehet rá bármilyen erősítő beállítás kérdése meg rajtad áll hogy tönkre teszed e vele a hangszórót.

Amennyiben jó állapotban van a gyári akkor maradhat.

Az rca-t rca kábelként kérheted.másik neve még az interconenct (ic)

de azt ritkán használják.

Lehetőleg ne a egolcsóbbat vedd meg. Legalább egy gladen ch-eco legyen.

2016. jún. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem, akkor meg lessz az rca is, ez fogja összekötni az erősítőt a rádióval? erősítőt milyet vegyek ? hogy számolják azt ki milyen erősségű kell ilyen kis 4x 30vagy 50wattos hangszórók mellé? és egy kissebb subwoofer mellé, ésmég.. a kis hangszórókat azt a rádióba dugom bele igaz ? a subwoofert meg az erősítőhöz, ehhez nemkell külön kábel ?
2016. jún. 16. 14:53
 5/8 A kérdező kommentje:
ilyet nem érné meg jobban megvenni hogy subwoofer együtt erősítővel ? pl [link] vagy ez már túl kicsi lessz?
2016. jún. 16. 14:59
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és az erősítő csatorna számja? az mindegy ? vagy 4 nek kéne lenni a 4 hangszóró miatt ?
2016. jún. 16. 15:45
 7/8 dirtboy ***** válasza:

legalább 2pár rca legyen a rádión

egyikre megy egy rca ahhoz az erősítőhöz amiről a közép hangszórók mennek. /4csatornás erősítő/

kell akkor 1db Y rca elosztó.

a másik rca kimenetről pedig másik rca kábel megy majd a nyomó erősítőjébe.

ha 4hangszórót akarsz működtetni akkor kettő erősítővel kell számolni.

a nyomónak egy 2 csatornás vagy pedig 1csatornás kell majd.

aktív nyomókat én nem kedvelem,gagyi erősítő van beléjük építve.

az első szettnél nem kell számolni semmi,ha veszel egy 4x100W ra képes erősítőt az is mehet a 30W terhelhetőségű hangszóróra.

jelszintet beállítod,hangerőt fullra nem tekered és kész is,nem lesz baja semminek.


használt erősítőben érdemes gondolkodni,olcsón lehet venni jó hangú erősítőket.

2016. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ez igy elég bonyolult nekem :D de értem amúgy és kösi hogy segitessz. szóval 1 erősítő kellene külön a 4 gyári hangszórónak hogy reguláljam a basszust(vagynem?), itt milyen erős kellene ? és egy külön a mélynyomónak, nem komoly terhelés ez amugy? :D es ha ugy oldanám meg hogy a mélynyomónak 1 erositő és a hangszórókat meg a rádióba dugom ?
2016. jún. 16. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!